پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2324131 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3315246
کد خبر : 159355 تاریخ ثبت : 1396/5/7 17:00 نظرات تایید شده : 0

بغداد: هنوز ۷۰۰۰ داعشی در عراق هستند

خلیج فارس: مسئولان امنیتی برجسته عراق از حضور نزدیک به ۷۰۰۰ داعشی در این کشور پس از آزادسازی موصل خبر دادند. ایتالیا نیز اعلام کرد که ۲۵ درصد از نیروهای عراقی و پیشمرگ‌ها را برای عملیات آزادسازی موصل آموزش داده است.
 
به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ سه تن از مسئولان در مرکز اطلاعات و دفاع عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس اظهار داشتند، هنوز داعش در عراق نزدیک به ۴۰۰۰ نیروی مسلح دارد و در کنار این، ۳۰۰۰ تن دیگر از حامیان داعش در این تشکیلات مشغول به کار بوده و حقوق می‌گیرند.
 
به گفته این مسئولان عراقی، داعش در سوریه نیز نزدیک به ۷۰۰۰ نیروی مسلح و ۵۰۰۰ حامی دارد.
 
حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در تاریخ دهم ژوئیه جاری آزادی شهر موصل را پس از عملیاتی که بیش از ۹ ماه ادامه داشت‌، اعلام کرد.
 
داعشی‌ها در تابستان سال ۲۰۱۴ به شهر موصل یورش برده و مساحت‌های گسترده‌ای از شمال و غرب عراق را به کنترل خود درآوردند.
 
این تروریست‌ها در موصل مرتکب جنایات بسیاری شده و در اکثر مواقع نیز از جنایات خود فیلم و عکس گرفتند.
 
دو روز پس از اعلام آزادی شهر موصل، استفن تاونسند، فرمانده نیروهای ائتلاف ضد داعش در عراق و سوریه اعلام کرد که عملیات در عراق هنوز تمام نشده است.
 
گروه تروریستی داعش هنوز کنترل بخش‌هایی از دو استان نینوا و الانبار و نیز الحویجه و کرکوک و مناطق دیگری در عراق را در دست دارد.
 
از سوی دیگر روبرتا پینوتی،‌ وزیر دفاع ایتالیا اعلام کرد که نیروهای ژاندارمری کشورش با آموزش ۲۵ درصد از نیروهای عراقی و پیشمرگ‌های که در این عملیات شرکت داشتند، مشارکت مهمی در این عملیات داشتند.
 
وزیر دفاع ایتالیا افزود: این آموزش‌های فشرده باعث موفقیت نیروهای عراقی در آزادسازی شهر مهمی چون موصل شد.
 
پینوتی درباره حضور نیروهای کشورش در عراق گفت: حضور ما در عراق شامل ۱۴۰۰ نیروی نظامی بود که این تعداد از نیروهای آمریکایی نیز بیشتر بودند.
 


کلمات کلیدی خبر : بغداد داعش عراق