پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 27668396 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23584199
کد خبر : 158664 تاریخ ثبت : 1396/5/2 12:04 نظرات تایید شده : 0

آخرین جزییات از زلزله سیرچ کرمان

خلیج فارس: نماینده مردم کرمان و راور خسارات وارده به منازل مسکونی را اندک ارزیابی کرد و گفت: در اثر زمین لرزه شب گذشته به بخشی از باغات، مزارع و مجموعه های مسکونی آسیب هایی وارد شد که خوشبختانه خسارات جانی در بر نداشته و با توجه به مقام سازی‌های صورت گرفته در سالهای قبل میزان تخریب قابل توجه نیست، لیکن همچنان نگرانی هایی برای ادامه اسکان و زندگی در بافت های فرسوده کرمان وجود دارد.

 
به گزارش«خلیج فارس»؛ محمدرضا پور ابراهیمی در تشریح وقوع زمین لرزه شامگاه یکشنبه منطقه سیرچ کرمان در گفت‌و گو با جام جم، اظهار داشت: ساعت 22 دیشب زلزله ای به بزرگی 5.4 ریشتر و در عمق 10 کیلومتری از سطح زمین، مناطق سیرچ – گلباف و شهداد استان کرمان را در لرزاند.
 
وی افزود: نظر به اینکه کرمان روی گسل قرار داشته و یک منطقه زلزله خیز است در بحث مقاوم سازی در گذشته اقدامات خیلی خوبی صورت گرفته اما همچنان نیازمند توجه دستگاه های ذیربط هستیم.
 
نماینده مردم کرمان در خصوص وضعیت بافت های تاریخی و فرسوده کرمان و توابع آن خاطر نشان کرد: خوشبختانه آسیب جدی و تلفات جانی در زلزله دیشب حادث نشده اما در بخش بافت های فرسوده همچنان نگرانی ها برای ادامه روند زندگی در آن وجود دارد. لذا امیدواریم هر چه سریعتر گزارشی از حادثه دیشب ارایه شود تا در اسرع وقت اقدامات لازم برای بازسازی محل های آسیب دیده صورت پذیرد.
 
پور ابراهیمی تصریح کرد: با توجه به تجارب گذشته و حوادث ناگوار، منابعی با هدف ایمن سازی مجموعه های مسکونی در بودجه سنواتی مد نظر قرار گرفته اما اینکه بتواند پاسخگوی نیاز ما باشد، مستلزم جذب اعتبارات بیشتر است.
 
وی در خصوص توجه به حفظ آثار تاریخی استان گفت: فارغ از بافت باغات و منازل، مناطق باستانی که شما به آن اشاره کردید نیازمند توجه ویژه تری بوده که قاعدتا در حوزه سازمان میراث فرهنگی و گردشگردی متولی امر است.
 
وی در این ارتباط افزود: با توجه به اینکه این آثار محدود بوده از این رو مدیریت و حفظ آن هم نیاز به اهتمام بیشتری دارد. البته اقداماتی در این زمینه صورت گرفته اما کافی نیست و باید طوری عمل کنیم که خدایی ناکرده وقایع تلخ بم و زرند تکرار نشود.
 
پور ابراهیمی در مورد هماهنگی ستاد و بحران و نهادهای ذیربط در امدادرسانی شب گذشته ابراز داشت: خوشبختانه کادر امدادی با سرپرستی فرماندار و دیگر مسئولین به فاصله کوتاهی به حادثه ورود کرده و تا ساعت 2.5 بامداد بحران مدیریت شد.
 
وی در خصوص آسیب زیرساخت ها هم خاطر نشان کرد: بخشی از برق منطقه در پی لرزش آسیب دید که تنها پس از چند ساعت خاموشی عوامل برق منطقه ای نسبت به وصل انشعاب برق اقدام فوری انجام دادند و در حال حاضر مشکلی در زیر ساخت ها وجود ندارد.
 
کلمات کلیدی خبر : جزئیات زلزله کرمان سیرچ
-->