پویاسامانه

کد خبر : 156157 تاریخ ثبت : 1396/4/17 16:13 نظرات تایید شده : 0

هزار و یک شب استقلال و پرسپولیس در آلمان

خلیج فارس:سرخ‌آبی‌های پایتخت این روزها درگیر دیداری هستند که خودشان هم از انجام آن راضی به نظر نمی‌رسند.

 
به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ از مدت‌ها پیش از سوی اسپانسر باشگاه استقلال و پرسپولیس اعلام شد که این دو تیم در چارچوب یک دیدار تدارکاتی در آلمان قرار است به مصاف هم بروند. خبری که موافقان و مخالفان خودش را داشت و از گوشه و کنار شنیده می‌شد که منصوریان و برانکو چندان تمایلی به انجام این بازی ندارند چون معتقدند برگزاری این بازی می‌تواند به روند تیم‌شان پیش از آغاز فصل لطمه بزند. با این‌حال اصرار مدیران دو باشگاه به دلیل قرارداد با اسپانسر، هر دو تیم را مجبور کرد تا به سفارت آلمان بروند و اقدامات ورود به این کشور را انجام دهند.
 
در ابتدا اعلام شد که دوسلدورف آلمان میزبان این بازی است اما خیلی طول نکشید و ورزشگاه اسپریت آرنا اعلام کرد که میزبانی این دیدار را برعهده نخواهد گرفت تا بلافاصله ورزشگاه بیله‌فلد به عنوان محل برگزاری بازی اعلام شود اما این ورزشگاه هم میزبان سرخ‌آبی ها نخواهد بود و ظاهرا مخالفت پلیس باعث برگزار نشدن این بازی است. داستان ادامه دارد و حالا کلن میزبان این بازی اعلام شده و مشخص نیست که آیا این شهر هم به سرنوشت شهرهای قبلی دچار می‌شود یا نه.
 
در روزهای گذشته اعلام شد که فدراسیون فوتبال ایران به دلیل درخواست استقلال و پرسپولیس، نامه‌ای را به فدراسیون فوتبال آلمان زده تا مقدمات این بازی را فراهم کند و داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان هم اخیرا اعلام کرده که رایزنی‌هایی در این زمینه انجام شده اما وزیر ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر در آخرین اظهاراتش در این زمینه هیچ چیز را قطعی ندانست و گفت که اگر شرایط مهیا باشد این بازی برگزار می‌شود.
 
در صفحات مجازی هواداران استقلال و پرسپولیس این شائبه درحال تقویت شدن است که شاید اسپانسر مشترک دو باشگاه از نام بازی در آلمان به دنبال بهره برداری است وگرنه این همه بی‌برنامگی در آستانه برگزاری این دیدار (یک هفته دیگر) قابل توجیه نیست. از طرفی شنیده شده که منصوریان و برانکو هنوز دغدغه‌هایی برای این بازی دارند و نگران حواشی‌اش هستند.
 
هرچند هنوز رسما هیچ قراردادی برای انجام این بازی بسته نشده و هیچ کدام از دو باشگاه‌ یا اسپانسر این بازی هم رسما از انعقاد قرارداد برای انجام این بازی سخن نگفته‌ است. حتی هماهنگی ‌هایی که اعلام شده با وزارت خارجه و یا وزارت ورزش نیز انجام شده تایید نشده‌اند.
 
نکته پایانی ماجرا آنجا است که باشگاه استقلال و پرسپولیس به لحاظ مالی دچار مشکلاتی هستند و بر اساس اخبار منتشر شده، استقلالی‌ها هنوز پولی دریافت نکرده‌اند و پرسپولیسی‌ها هم خیلی کمتر از چیزی که تصور می‌کرده‌اند از باشگاه‌شان پول گرفته‌اند و این مساله باعث تقویت فرضیه گروکشی اسپانسر دو باشگاه می‌شود. به عبارت دیگر این شائبه وجود دارد که اسپانسر دو باشگاه، پرداخت پول به دو تیم را منوط به برگزاری بازی‌ای کرده که هیچکدام راضی به انجامش نیستند.
 
 
-->