پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48497974 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25732773
کد خبر : 155034 تاریخ ثبت : 1396/4/9 18:20 نظرات تایید شده : 2

رییس دادگستری استان: ۱۷۰ هزار پرونده رسیدگی شد

خلیج فارس: رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: دستگاه قضا استان بوشهر در حوزه‌های مختلف و در راستای بسط عدالت و تامین امنیت به ۱۷۰ هزار پرونده رسیدگی و مختومه کردند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ علی جمادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با بیان اینکه قوه قضاییه نقش مهم و تاثیرگذاری در جامعه اسلامی دارد اظهار داشت: اصل 156 قانون اساسی، وظایف خاص و ویژه‌ای بر عهده قوه قضاییه به عنوان قوه پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی برای تحقق بخشیدن به عدالت در جامعه گذاشته است.

 وی با بیان اینکه دادرسی منصفانه اسلامی در دستور کار قوه قضاییه  بر اساس اصول راهبردی استقلال قرار دارد گفت:  دستگاه قضا در استان بوشهر در عرصه‌های مختلف در رسیدگی به حقوق مردم سال گذشته خوش درخشید به‌گونه‌ای که به 170 هزار پرونده رسیدگی  و مختومه کرد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با تاکید بر توجه به پیشگیری از وقوع جرم در دستگاه قضا بیان کرد: پیشگیری از وقوع جرم در اولویت دستگاه قضا استان بوشهر قرار دارد که تحقق این مهم  در برقراری امنیت و جلوگیری از بزه‌کاری نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.

جمادی افزد: اجرای طرح پیشگری از وقوع جرم زمینه را برای انصراف بزه و ارتکاب جرم فراهم می‌کند به‌گونه‌ای که استان بوشهر در این عرصه خوش درخشید و در کشور به مقام برتر دست یافت که با جلوگیری از وقوع جرم، جرائم کیفری را کاهش داد.

وی با بیان اینکه امنیت پایدار زمینه رشد و ترقی جامعه در ابعاد گوناگون می‌شود خاطر نشان کرد: با اجرای طرح‌های پیشگیری از وقوع جرم در استان بوشهر، ضمن برقراری امنیت پایدار، زمینه رشد، توسعه و ترقی همه جانبه استان بوشهر فراهم کرد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از کاهش جرائم خشن و خشونت‌آمیز در استان بوشهر خبرداد و گفت: سال گذشته جرائم خشن و خشونت‌آمیز که منجر به مشکل خاص امنیتی شود در استان بوشهر وجود نداشت که این مهم موجبات ارتقاء امنیت پایدار در این استان را فراهم کرد.

جمادی با اشاره به تامین امنیت قضایی در استان بوشهر بیان کرد: با برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی و مالی و تشکیل شورای  حفظ حقوق بیت‌المال استان بوشهر بسیاری از جرائم سازمان یافته کاهش یافت.

وی با بیان اینکه جرائم  مفاسد اقتصادی در شعبه‌های تخصصی بررسی می‌شود تصریح کرد: تاسیس شعبه‌های تخصصی رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی در دستگاه قضا استان بوشهر سبب تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها شده است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از بازگشت زمین‌های تصرف شده توسط افراد سود جو به بیت‌المال خبرداد و افزود: در راستای حفظ حقوق بیت‌المال یک‌هزار و 604  هکتار از اراضی ملی استان بوشهر از دست متصرفان  و زمین‌خواران خارج و  به بیت‌المال برگردانده شد که نشان از اقتدار دستگاه قضا استان بوشهر در برخورد قاطع با زمین‌خواران و مفاسد اقتصادی است.

جمادی با اشاره به اینکه تمام مراحل  تشکیل پرونده و رسیدگی به دادخواست در دستگاه قضا استان بوشهر به صورت الکترونیکی انجام می‌شود گفت: تمامی مراحل تشکیل تا  رسیدگی به پرونده‌ها در دستگاه قضا استان بوشهر تحت عنوان مدیریت پرونده قضایی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود که این مهم از اطاله دادرسی جلوگیری کرده است.