پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24276112 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1337874
کد خبر : 154036 تاریخ ثبت : 1396/3/31 17:27 نظرات تایید شده : 1

چرا قیمت خودرو گران است؟

خلیج فارس: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بازار خودرو در داخل کشور در اختیار دو تولید کننده داخلی است، گفت: افزایش قیمت در شرایطی که سطح کیفی خودرو نیز ارتقاء پیدا کند قابل توجیه است.


به گزارش «خلیج فارس» به نقل از خانه ملت؛ سید جواد حسینی‌کیا ، در خصوص افزایش قیمت خودرو در بازار، گفت: علت افزایش قیمت خودرو با نگاه داخلی و بی‌رقیب بودن کارخانجات تولید خودرو در کشور است.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عرضه خودرو در داخل کشور در اختیار دو تولید کننده داخلی است، اظهارداشت: نهاد حمایت  از مصرف کننده باید در  مسئله افزایش قیمت خودرو ورود پیدا کند و از مصرف کنندگان خودرو داخلی یک حمایت ویژه‌ای انجام دهد.

حسینی‌کیا با اشاره به اینکه در بحث خورو‌های تولید داخل اگر افزایش قیمت به دلایل ارتقا سطح کیفیت و بیمه باشد قابل توجیه است، تصریح کرد: اگر کیفیت خودروهای تولیدی تغییر نکرده اما قیمت آنها افزایش پیدا کرده است باید نهادهای نظارتی،سازمان بازرسی و وزارت صنعت، معدن و تجارت به مسئله ورود کنند و قیمت‌ها را به میزان قبل بازگردانند و با خاطیان برخورد کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه علت‌های افزایش قیمت خودرو در کمیسیون صنایع و معادن بررسی خواهد شد، خاطر نشان کرد: سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده در صورت مشاهده افزایش بی‌رویه قیمت خودرو باید اعتراض خود را اعلام کند، نظارت بر افزایش قیمت خودرو بر عهده شورای رقابت و قیمت گذاری خودرو است.
 
کلمات کلیدی خبر : اقتصاد خودرو خودرو
-->