پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21605884 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19970326
کد خبر : 153291 تاریخ ثبت : 1396/3/27 09:31 نظرات تایید شده : 0

امام‌جمعه گناوه: مسئولان در حل مشکل ته‌لنجی بکوشند

خلیج فارس: امام جمعه گناوه گفت: شغل اصلی و راه ارتزاق بیشتر مردم شهرستان گناوه، دریاست و ضروری است که مسئولان در حل مشکلات تل‌لنجی بکوشند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی‌حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر گناوه با اشاره به وضعیت چند روز اخیر شناورهای تجاری و گمرک اظهار داشت: این نکته بارها گفته شده که شغل  بیشتر مردم  این منطقه و راه ارتزاق اصلی بیشتر آنها دریاست و مسئله ته‌لنجی و گمرک همیشه مطرح بوده است.

وی افزود: در چند روز اخیر این مشکل دوباره ایجاد شده و شناورهای تجاری مردم بار را نمی‌توانند تخلیه کنند که لازم است مسئولان استانی به این مسئله رسیدگی کرده و در حل این مشکل بکوشند.

امام جمعه گناوه تصریح کرد: مردم در همه مراحل همراه و همگام نظام بوده‌ و با شرکت گسترده خود در انتخابات اخیر بار دیگر این را ثابت کرده‌اند و توقع زیادی هم ندارند، پس شایسته است که مسئولان به وضعیت معیشتی مردم رسیدگی کنند.  

وی با تسلیت شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) گفت: امیدوارم که سیره همه ما  سیره حضرت علی(ع) باشد چون ما شیعیان آن حضرت و به معنای خاص دنباله رو این امام اول شیعیان هستیم.

امام جمعه گناوه با اشاره به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس گفت: با توجه به گرمی هوا راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان به بعد از نماز جمعه موکول شده است.

وی با اشاره به فرمان تاریخی امام در تشکیل جهاد سازندگی و تقدیر از خدمات جهادگران شهرستان گناوه گفت: نقش بی‌بدیل و برجسته جهادگران سازندگی در 8 سال دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست و کسانی هستند که به سنگرسازان بی سنگر شهرت یافتند و جان خود را فدای شجره طیبه انقلاب کردند.

رکنی‌حسینی با اشاره به بیانات رهبری در جمع دانشجویان در ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: یکی از نکاتی که در این دیدار بسیار حائز اهمیت است و نیاز به تامل و دقت دارد، این است که معظم‌له دانشجویان را به عنوان افسران جنگ نرم معرفی کردند و  اگر در یک مرکز فکری، جهادی و علمی دستگاهی تعطیل و مختل شد وظیفه افراد جنگ نرم به فرموده ایشان "آتش به اختیار" است.

وی ادامه داد: دانشجویی که افسر جنگ‌نرم محسوب می‌شود اگر دستگاهی در انجام وظیفه خود مختل شد، دانشجویان منفعل و بی‌عمل نشوند که البته به معنای هرج و مرج ،خودسری و ایجاد حرکت‌های تخریبی نیست.

امام جمعه گناوه بیان کرد: این سخن رهبری بیانگر اعتقاد به تبیین مبانی گفتمان انقلاب و امام و اسلام است که اگر دستگاهی چه نهاد دولتی و چه حاکمیتی باشد نتوانند این انتظارها را جامه عمل بپوشاند دلسوزان انقلاب منفعل و بی‌عمل نشوند و خودشون کار کنند.

 

-->