پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32617735 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51910411
کد خبر : 153195 تاریخ ثبت : 1396/3/25 22:03 نظرات تایید شده : 3

معاون استاندار: نمایندگان درباره انتخابات شورای بوشهر اظهارنظر کنند

خلیج فارس: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با مشارکت بالای مردم و در سلامت کامل برگزار شد طوریکه حتی یک مورد تخلف انتخاباتی در این استان به ستاد انتخابات گزارش نشد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ عبدالکریم گراوند چهارشنبه شب درنشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان بوشهر افزود:ستاد انتخابات استان بوشهر با اجرای مر قانون در پاسداری و صیانت از آرای مردم کارنامه درخشانی از عملکرد خود ثبت کرد.

وی یادآورشد: باتوجه به همزمانی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری با پنجمین دوره شورای اسلامی این مهم نیز در 400 روستا و 37 شهر باحضور پرشور مردم پای صندوق های اخذ رای انجام شد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر ادامه داد:ستاد انتخابات براساس قانون متولی مدیریت درون شعب اخذ رای است و اگر خارج از شعب، نامزدها و یا هواداران آنها تخلفی مرتکب شوند دستگاههای دیگری مسئولیت شناسایی و برخورد با تخلفات را دارند.

وی گفت: هرچند خطای انسانی باتوجه به حجم کار در انتخابات امری طبیعی است اما با احساس مسئولیت و دقت نظر اعضای شعب اخذ رای با بازشماری آرا برخی از صندوق ها نیز تخلفی مشخص نشد.

گراوند اظهارداشت:از مجموع بیش از 80صندق رای در شهر بوشهر 40 صندوق به صورت الکترونیکی رای گیری شد و از سه صندوقی که به صورت دستی و الکترونیکی رای گیری شده بود نیز پس از بازشماری مشکل خاصی در زمینه جابجایی رای وجود نداشت.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر افزود: تمام جلسات هیات اجرایی بدون استثنا با حضور اعضای هیات نظارت برگزارمی شود و همه مستندات مربوط به گزارش های تخلفات انتخاباتی نیز در اختیار هیات نظارت قرار گرفته است.

وی گفت: هیات اجرایی انتخابات شهرستان بوشهر براساس دریافت مستندات و گزارش ها در خصوص انتخابات شورای شهر مرکز استان پیشنهاد ابطال آرای یکی از منتخبات و ابطال صندوق برخی دیگر را داد که هیات نظارت این پیشنهاد را تایید نکرد.

گراوند اضافه کرد: برهمین اساس معترضان به نتیجه انتخابات شکایت ها و مستندات خود را به هیات نظارت استان ارسال کرده اند که هیات یادشده تا روز 29 خرداد ماه فرصت رسیدگی و تصمیم گیری در این زمینه دارد.

وی تصریح کرد: یکی از ابزارهای ارتقای سطح سلامت انتخابات حضور عوامل هیات نظارت در شعب اخذ رای است که درصورت وقوع تخلف افزون بر ثبت آن توسط آنها مستندات و گزارش های دریافتی نیز دراختیار آنها قرار می گیرد.

معاون استانداری بوشهر گفت:فرمانداری بوشهر آمادگی دارد تمامی صندوق ها را بازشماری و هیات نظارت نیز در فرصت باقیمانده هر تصمیمی در این زمینه اتخاذ کند با همراهی و حمایت هیات اجرایی روبرو می شود.

گراوند ادامه داد: براساس نص صریح قانون هیات نظارت باید به رسالت شرعی و نمایندگی خود عمل کند و هیات اجرایی نیز در مورد آن تمکین می کند.
وی گفت:نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی بعنوان هیات نظارت استان در مورد انتخابات شورای های اسلامی تصمیم هیات های اجرایی و نظارت شهرستان را بررسی و به احترام مردم و داوطلبان نظر نهایی را اعلام کنند.

گراوند افزود: هیات اجرایی شهرستان بوشهر هرتصمیمی که هیات نظارت در خصوص وضعیت انتخابات شورای اسلامی شهر بوشهر بگیرد استقبال و تابع نظر آنها خواهد بود.

پیش از این هیات اجرایی شهرستان بوشهر پیشنهاد ابطال آرای دو نفر از منتخبان شورای اسلامی این شهر را داده بود که این پیشنهاد در هیات نظارت شهرستان رد و صحت انتخابات بطور کلی تایید شد.

در همین راستا شاکیان تصمیم هیات نظارت شهرستان بوشهر مستندات خود را به هیات نظارت استان داده اند و منتظر نتیجه بررسی شکایت های خود توسط سه نفر از نمایندگان مردم این استان (حجت الاسلام عبدالحمید خدری ، باقر سعادت و سکینه الماسی بعنوان اعضای هیات نظارت استان ) در مجلس شورای اسلامی هستند.

شورای اسلامی شهر بوشهر در این دوره 9 عضو دارد که بیش از 170 داوطلب برای تصاحب این شمار کرسی نمایندگی به رقابت پرداختند.

برهمین اساس کیوان هاشم زاده با 13هزار و 844رای، پویا دولابی با 11هزار و 396رای، نداعبدالله زاده با11هزار و یک رای، روح الله نصرتی با 10هزار و 828رای ،مهرداد آسایش با 10هزار و 215رای، طاهره شمشیری با 9هزار و 986رای، عبدالخالق برزگرزاده با 9هزار و 393رای، اکبرتوسلی با 9هزار و 120رای و ابوذردهداربا هشت هزار و 940رای بعنوان اعضای اصلی انتخاب شدند.

همچنین علی پولادی ریشهری با هشت هزار و 390رای، رباب عبیدی با هشت هزار و 88رای، داریوش پوربهی هشت هزا رو 81رای، صدرالله محمدی باغملایی هفت هزارو 638رای، زهرا رضایی هفت هزار و 451رای، حیدررفاهی با شش هزار و 931رای بعنوان اعضای علی البدل معرفی شدند.