پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32617753 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51910429
کد خبر : 152942 تاریخ ثبت : 1396/3/24 11:31 نظرات تایید شده : 0

ضرورت فضای پسا انتخاباتی

خلیج فارس: طیبه سیاوشی، نایب‌رئيس فراکسيون زنان مجلس در شرق نوشت:

 
مشارکت بالاي مردم در سه انتخابات اخير در ايران براي تعيين سرنوشت خود و اثبات دلبستگي به کشورشان، بدون درنظرگرفتن جهت‌گيري‌هاي سياسي مختلف، بسيار اميدوارکننده و تحسين‌برانگيز بوده است. ملت ايران نشان داد ضمن برخورداري از بلوغ اجتماعي بالا، توان و ظرفيت مشارکت و احترام به عقايد مخالف خود را دارد. در زمان تبليغات انتخاباتي، مشاهده شد كه مردم با حفظ آرامش، ضمن پيگيري مباحث، استدلال‌ها و برنامه‌هاي نامزدهاي انتخاباتي و حاميان آنها و نيز استفاده درست از رسانه‌هاي اجتماعي- که موجب تبادل آرا در زمان تبليغات و شناخت بيشتر مردم شد- مشتاقانه به پاي صندوق‌هاي رأي رفتند و بعد از اعلام نتايج انتخابات نيز با اميدواري و احترام به نتيجه حاصل شده، به مسائل و مسئوليت‌هاي خود بازگشتند. 
 
چنين بلوغ اجتماعي در رفتار و منش مردم را مي‌توان ناشي از ميزان بالايي از وحدت ملي دانست؛ وحدتي که از آن به‌عنوان عامل حياتي براي حفظ ثبات و امنيت کشورها و افزايش مشروعيت نظام‌هاي سياسي حاکم ياد مي‌شود. سؤالي ذهن مردم، نخبگان و دلسوزان کشور را به‌ويژه در شرايط بسيار حساس منطقه‌اي و بين‌المللي به خود مشغول کرده است. اهميت و دشواربودن دستيابي به وحدت ملي در جوامع،  روشن است. 
 
پس چگونه است که زماني که ملت ايران چنين عقلانيتي را با مشارکت بالاي خود در انتخابات مختلف و پياپي در کشور به کار مي‌بندد و موجب حيرت و احترام جهانيان مي‌شود، چرا برخي از مسئولان و فعالان سياسي همچنان مشغول جدل‌هاي پسا انتخاباتي هستند؟ مردم ايران با شناخت شرايط حساس کشور با عقلانيت به امنيت، آزادي و آرامش رأي دادند تا به آينده‌اي بهتر و سعادتمندتر برسند و انتظار دارند مسئولان و فعالان سياسي هم با پايان‌گرفتن فضاي انتخاباتي، دست در دست يکديگر داده تا بتوانند منتخب مردم را در رسيدن به اهداف و شعارهاي انتخاباتي‌اش ياري دهند. 
 
شرايط حساس بين‌المللي و منطقه‌اي اينک بيش از هر زماني همدلي و وحدت و همبستگي ملي ما را مي‌طلبد. شايسته نيست که از رسانه‌هاي عمومي و تريبون‌هاي رسمي به جدل و بگوومگوهاي غيرضروري پرداخته شود. الان زمان کشاکش و جدل‌هاي سياسي نيست. کشور نيازمند تقويت وحدت ملي است و مسؤلان بايد در اين مسير خود الگوي جامعه باشند و با سعه صدر و  شکيبايي، جامعه را نيز به سمت آرامش بيشتر هدايت کنند.