پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32617559 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51910236
کد خبر : 152690 تاریخ ثبت : 1396/3/23 01:58 نظرات تایید شده : 9
نمایندگان: فرماندار مستندات تخلف را ارسال نکرد/ جمشیدی: مدارک در اختیار هیات نظارت استان است

نمایندگان واقعیت را می‌گویند یا فرماندار بوشهر؟

خلیج فارس: پرحاشیه ترین انتخابات شوراها در بوشهر همچنان خبرساز مانده، اتفاقاتی که حتی در صورت تایید انتخابات، تا مدتها عملکرد منتخبان و ساکنان جدید عمارت «امیریه» را زیرسایه خود قرار می دهد.

خلیج فارس: پرحاشیه ترین انتخابات شوراها در بوشهر همچنان خبرساز مانده، اتفاقاتی که حتی در صورت تایید انتخابات، تا مدتها عملکرد منتخبان و ساکنان جدید عمارت «امیریه» را زیرسایه خود قرار می دهد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ پس از تایید صلاحیت نزدیک به 98 درصدی داوطلبان شوراها توسط هیات اجرایی انتخابات مستقر در فرمانداری، هیات نظارت که توسط سه نماینده استان در مجلس مشخص می شود، چهر های شاخصی را از گردونه رقابت کنار گذاشت.

تخلفاتی که نادیده گرفته شد و در روز رای گیری اوج گرفت

اما تخلفات جدی انتخاباتی از شروع زمان تبلیغات بود که برخی نامزدها برخلاف مقررات، بنرهای متعددی در جای جای شهر نصب کرده، در حالی که باید فقط مقابل ستادهای شان نصب می شد و در بی بی توجهی به این ماجرا، بسیاری دیگر از داوطلبان نیز وارد این بازی شدند.

اوج گیری تخلفات اما در روز رای گیری بود که بسیاری از شهروندان ضمن اینکه به دلیل نقص دستگاههای احراز هویت ساعت ها در صفوف انتخابات معطل شدند، در کمتر حوزه ای بوده که زمزمه هایی مبنی بر توصیه رای به کاندیداهای خاصی، تبلیغات غیرقانونی و حتی خرید و فروش جود نداشته باشد.

اتفاقی که باعث شد پس از اعلام نتایج، موجی از اعتراضات کاندیداها را در پی داشته باشد و نهایتا هیات اجرایی مستقر در فرمانداری پیشنهاد ابطال آراء نفر اول و بخشی از آراء دو منتخب دیگر (روح الله نصرتی و ندا عبدالله زاده) را داد، ولی هیات نظارت شهرستان با آن موافقت نکرد. هیاتی که توسط نمایندگان مجلس منصوب می شوند و جلسه آنها نیز با حضور 4 عضو و عدم دعوت عضو دیگر (زهره عالی نسب) برگزار شده و نهایتا وقتی فقط 2 رای موافق، یک رای ممتنع و یک رای مخالف تایید انتخابات داده می شود، رای رییس جلسه ملاک تایید انتخابات بوشهر قرار می گیرد.

اما مرجع رسیدگی بعدی برای اعتراض کاندیداها، هیات عالی نظارت استان شامل خدری، سعادت و الماسی نمایندگان مجلس بود که آنها نیز یکشنبه شب در خصوص انتخابات شورای بوشهر سکوت کرده و تصمیم را به هیات مرکزی نظارت موکول نمودند.

اتفاقی که نمایندگان استان دلیل آن را در اختیار نداشتن مستندات از سوی فرمانداری بوشهر و از طرفی موجی از شکوائیه کاندیداها دانستند که امکان سکوت و نادیده گرفتن آن وجود نداشت.

نمایندگان: فرمانداری بوشهر مستندات ارسال نکرد

ححت الاسلام خدری رییس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان در این خصوص می گوید: وجود آنکه فرمانداری شهرستان بوشهر مدارک و مستنداتی از ایجاد تخلف در انتخابات این شهر تسلیم هیات عالی نظارت بر انتخابات استان نکرده است اما به دلیل اعتراض برخی داوطلبین، نظر بر این شد تصمیم نهایی فردا با حضور هیات نظارت استان بوشهر و تهران گرفته شود.

محمدباقر سعادت نماینده دشتستان و عضو هیات عالی نظارت بر انتخابات استان نیز در گفتگو با «خلیج فارس» تاکید کرد: فرمانداری بوشهر غیر از شکوائیه نامزدها مستندات دیگری در خصوص ابطال تمام یا بخشی از صندوق ها ارائه نکرد و مقرر شد هیات مرکزی مستقر در مجلس در این خصوص تصمیم گیری کند و از این رو نمایندگان آن هیات روز دوشنبه در بوشهر حضور یافته اند تا از نزدیک شکایت ها را بررسی کنند.

خبر می رسد امروز در حضور نمایندگان اعزامی هیات مرکزی نظارت، کاندیداهای معترض در فرمانداری حضور یافته و درخواست و مستندات شان را در اختیار آنها قرار داده اند.

واکنش فرماندار بوشهر به نمایندگان مجلس: مستندات در اختیار هیات نظارت می باشد

اما با وجود اعتراض دو نماینده استان در هیات نظارت استان، فرماندار بوشهر و رئیس هیات اجرایی انتخابات شوراهای مرکز استان گفت: تمام جلسات هیات اجرایی بدون استثنا با حضور اعضای هیات نظارت شهرستان برگزار و همه مستندات مربوط به گزارش های تخلفات انتخاباتی نیز در اختیار هیات نظارت قرار گرفته است.

عباس جمشیدی در گفتگو با خبرنگاران افزود: برهمین اساس اعضای هیات نظارت شهرستان در جریان مستندات و کم و کیف رسیدگی به شکایت های رسیده نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر بوشهر هستند.

وی یادآورشد: هر موضوعی و یا پرونده ای در زمینه تخلفات انتخاباتی شورای اسلامی شهر بوشهر مطرح شده، مستندات آن در اختیار هیات نظارت شهرستان نیز قرار گرفته تا براساس آن ملاحظه و بررسی کنند.

وی گفت:تاکنون هیات نظارت هر مورد و مستنداتی که از هیات اجرایی درخواست کرده باشد در اختیار آنها قرار داده است و آمادگی دارد هر مستندی نیز بخواهد درصورت درخواست در اختیارشان قرار دهد و محدودیتی در این زمینه نیست اگر چه مستند جدیدی نیست و همان مدارکی است که به صورت مشترک در جلسات بررسی شده است.

جمشیدی با بیان اینکه پاسخگوی شبهات مطرح شده در زمینه انتخابات شورای اسلامی شهر بوشهر هستیم و امروز هم پذیرای نمایندگان هیات مرکزی نظارت بودیم، افزود: هیات اجرایی پیشنهاد ابطال آرای دو نفر از منتخبان شورای اسلامی این شهر را داده بود که این پیشنهاد در هیات نظارت شهرستان رد و صحت انتخابات بطور کلی تایید شد.

در همین راستا شاکیان تصمیم هیات نظارت شهرستان بوشهر مستندات خود را به هیات نظارت استان داده اند و منتظر نتیجه بررسی شکایت های خود توسط سه نفر از نمایندگان مردم این استان در مجلس هستند.

شورای اسلامی شهر بوشهر در این دوره 9 عضو دارد که بیش از 170 داوطلب برای تصاحب این شمار کرسی نمایندگی به رقابت پرداختند.

برهمین اساس کیوان هاشم زاده، پویا دولابی، نداعبدالله زاده، روح الله نصرتی، مهرداد آسایش، طاهره شمشیری، عبدالخالق برزگرزاده، اکبرتوسلی و ابوذر دهدار بعنوان اعضای اصلی انتخاب شدند.

در این زمینه
انتخابات شورای شهر بوشهر تایید «نشد»