پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32621170 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51913840
کد خبر : 152499 تاریخ ثبت : 1396/3/22 09:54 نظرات تایید شده : 17
در نشست هیات عالی نظارت؛

انتخابات شورای شهر بوشهر تایید «نشد»

خلیج فارس: شنیده ها حاکیست فرمانداری بوشهر مستنداتی درباره ابطال بیش از 16 هزار رای به هیات عالی ارائه نکرده است، اتفاقی که افکار عمومی را با پرسش مواجه می کند...

خلیج فارس: انتخابات پرحاشیه پنجمین دوره شورای شهر بوشهر همچنان در کش و قوس تایید یا رد است و سه نماینده استان هم نتوانستند درباره آن به تصمیم قطعی برسند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ خبر می رسد در نشست هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان بوشهر که شامل سه نماینده مجلس (خدری، سعادت و الماسی) می باشد، صحت انتخابات شورای شهر بوشهر تایید نشد.

این نشست عصر یکشنبه در دفتر حجت الاسلام خدری در تهران با حضور هر سه نماینده عضو به منظور بررسی اعتراضات انتخاباتی تشکیل شد و تا پاسی از شب ادامه داشت.

نهایتا درباره اعتراضات حوزه های انتخابیه شوراها در استان تصمیم به تایید یا دستور بازشماری آراء گرفته شد، اما انتخابات شورای شهر بوشهر مورد اختلاف اعضا بود.

نهایتا تصمیم گرفته شد که تصمیم گیری درباره انتخابات شورای شهر بوشهر به هیات مرکزی نظارت مستقر در تهران موکول شود.

پیشنهاد ابطال 16 هزار رای توسط هیات اجرایی

پیش از این هیات اجرایی انتخابات شورای شهر بوشهر (فرمانداری) پیشنهاد ابطال آرا هاشم زاده نفر اول انتخابات شورای بوشهر و ابطال بخشی از آراء روح الله نصرتی و ندا عبدالله زاده دو منتخب دیگر گرفته بود، تصمیمی که منجر به ابطال 16 هزار رای شد.

اما هیات نظارت شهرستان این پیشنهاد را نپذیرفت و نهایتا انتخابات تایید گردید.

اما مرجع بعدی جهت رسیدگی به اعتراضات کاندیداها، هیات عالی نظارت استان شامل سه نماینده مجلس بود که درباره انتخابات شهر بوشهر به تصمیم امشب رسیدند. (موکول کردن موضوع به هیات مرکزی نظارت که آخرین مرجع تصمیم گیری است.)

شنیده ها حاکیست فرمانداری بوشهر مستنداتی درباره ابطال بیش از 16 هزار رای به هیات عالی ارائه نکرده است، اتفاقی که افکار عمومی را با این پرسش مواجه می کند که چرا پیشنهاد ابطال آراء داده شد، اما بعد از آن دفاع نگردید؟

توضیحات رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراها در استان

در همین خصوص حجت الاسلام خدری گفت: در نشست امشب هیات عالی نظارت استان با حضور سه نماینده استان برای بررسی اعتراضات شوراها، انتخابات در برخی شهرها و روستا تایید و برخی نیز دستور بازشماری صندوق ها صادر شد

رییس مجمع نمایندگان استان ادامه داد: درباره شورای شهر بوشهر نظر دوستان این بود که اعلام نظر نهایی به هیات مرکزی نظارت (مستقر در تهران) موکول شود. فردا درباره ملاحظات قانونی این موضوع بررسی بیشتری صورت می گیرد و تصمیم نهایی اتخاذ می گردد.

در این زمینه
توضیحات فرماندار بوشهر درباره پیشنهاد ابطال آراء نفر اول انتخابات شورای شهر
احتمال تغییرات بزرگ در نتیجه انتخابات شورای شهر بوشهر/ آراء نفر اول ابطال می‌شود؟

ساکنان جدید عمارت امیریه بوشهر جوان شدند+ جدول