پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5163088 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10299695
کد خبر : 150424 تاریخ ثبت : 1396/3/7 13:37 نظرات تایید شده : 0
تذکر شهریاری در صحن علنی مجلس:

خسارات سیل بوشهر پرداخت نشد/ گوجه‌کاران در آستانه زندان

خلیج فارس: گوجه کاران به دلیل معوقه بانکی و برگشت چک هایی که برای خرید کود، سم و بذر به دست افراد مختلف افتاده در آستانه ورود به زندان قرار دارند...

خلیج فارس: با گذشت دو ماه از سیل اواخر اسفندماه در استان خصوصا شهرستان های جنوبی، هنوز خسارت آن پرداخت نشده و اطلاعی از پیگیری مدیریت استان در این زمینه هم نیست.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در همین زمینه نماینده دشتی و تنگستان در تذکری در صحن علنی مجلس با بیان اینکه خسارات سیل بوشهر هنوز پرداخت نشده است از دستگاه های ذیربط خواهان رسیدگی به این موضوع شد.

سید کمال الدین شهریاری ادامه داد: بانک مرکزی، وزارت کشور، وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه در اجرای مصوبه شماره 88300 مورخ 20 اردیبهشت 96 موظف به تامین منابع مالی و پرداخت خسارت های ناشی از سیل استان بوشهر هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با یادآوری وقوع سیل در شهرستان های دشتی و تنگستان در انتهای اسفندماه سال گذشته و ابتدای فروردین سال جاری گفت: این سیل ها خسارت های جانی و مالی زیادی به مردم این دو شهرستان وارد کرد که این خسارت ها شامل سیل بندها، دیوارهای حفاظتی، راه های روستایی و عشایری، جاده ها و پل ها بود.

وی ادامه داد:با توجه به اینکه خسارت دیدگان چندین ماه در معرض بیکاری و بدهکاری به بانک ها و موسسات مالی قرار دارند؛بنابراین از دستگاه های ذیربط تقاضا داریم هرچه سریع تر نسبت به پرداخت خسارات وارده اقدام نمایند.

گوجه کاران در انتظار دریافت مطالبات

یکی دیگر از مشکلاتی که شهریاری در تذکر شفاهی اش بدان اشاره کرده، موضوع پرداخت مطالبات گوجه کارانی بوده که محصول شان را با قیمت ثابتی به تعاون روستایی زیر نظر وزارت جهادکشاورزی فروختند تا شاید بخشی از مشکل افت قیمت در زمستان گذشته جبران شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص پرداخت تتمه قیمت خرید توافقی گوجه فرنگی زمستانی ادامه داد: کشاورزان مظلوم شهرستان های دشتی و تنگستان که حدود 6 ماه قبل تحویل داده اند؛هنوز 40 درصد از مبلغ خود را دریافت نکرده اند و اغلب به دلیل معوقه تسهیلات بانکی و برگشت چک هایی که برای خرید کود،سم و بذر به دست افراد مختلف افتاده در آستانه ورود به زندان قرار دارند؛بنابراین از وزارت جهاد کشاورزی تقاضا می شود نسبت به این موضوع رسیدگی کند.

 

-->