پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 868988 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5969959
کد خبر : 149462 تاریخ ثبت : 1396/2/29 21:23 نظرات تایید شده : 0

خوشحالی رای اولی‌های دشتستانی از اولین تجربه انتخاباتی

خلیج فارس: در همه انتخابات ها حضور رای اولی ها حال و هوای دیگری دارد و شور و نشاطی خاص به انتخابات می بخشد، طوریکه خوشحالی از سهیم بودن در سرنوشت و آینده کشور وجه مشترک گفته های آنهاست.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ شماری از رای اولی های دشتستانی که در انتخابات روز 29 اردیبهشت شرکت کرده اند گفتند: خوشحالیم در کشوری زندگی می کنیم که نظرمان برای مدیریت جامعه محترم شمرده می شود و باعث هیجان و غرور مان است.
یکی از جوانان برازجانی که رای خود را به صندوق انداخته بود به ایرنا گفت: خوشحالم که می توانم برای آینده خود و کشورم تصمیم بگیرم و اجازه ندهم که دیگران نظر خود را بر من تحمیل کنند.

رضا عباسی افزود: امروز برای اولین بار احساس خوب بزرگی و عزت و اینکه نشان دهم که آینده و سربلندی کشورم برایم مهم است را بخوبی درک کردم.

وی اضافه کرد: برای من مهم است که چه کسی می خواهد اداره کشورم را بدست بگیرد و در جهان نام ایران را بلند نگه دارد و پاسداشت خون شهدا و زحمات کسانی که برای این عزت و سربلندی زحمت کشیدند، باشد.

جوان دیگری که انگشت جوهری خود را نشان می دهد می گوید: هر رای ما بویژه جوانان تیری به قلب دشمنی است برای ما برنامه ریزی کرده است.

مهدی عرب شبانکاره افزود: از اینکه به سن بلوغ سیاسی رسیده ام و می توانم برای آینده خود و مملکتم تصمیم بگیرم بر خود می بالم و قدر این نعمت آزادی و امنیت را می دانم.
وی اضافه کرد: ما جوانان انتظار داریم منتخبان مردم در هر انتخاباتی حق مردم را ادا کنند و به فکر جوانان باشند.

دختر جوانی که به همراه خانواده برای رای دادن حضور پیدا کرده بود گفت: انتخاب همه رای اولی ها مهم است و احساس می کنیم در حکومت سهم داریم.

لیلا عبدالهی افزود: از آنجایی که قبل از حضور در پای صندوق های رای باید انتخابی درست داشته باشیم این چند روز به گونه های مختلف تحقیق و بررسی کرده ام و با مشورت بزرگترهای خود سعی کرده ام انتخابی شایسته داشته باشم.

وی بیان کرد: باید رو در روی دشمنان بایستیم و جوانان ما نشان دهند که اجاه نخواهیم داد بیگانگان برای ما تصمیم بگیرند.

جوان دیگری که از اهالی روستای دشتی اسماعیل خانی دشتستان است گفت: امروز با بینش و آگاهی کامل سر صندوق رای حاضر شده ام چون می دانم یک رای من هم در سرنوشت و آینده کشورم تاثیر دارد.

محسن عرب که شرکت در انتخابات را یک وظیفه شرعی برای خود می داند افزود: از زمانی که تبلیغات داوطلبان آغاز شد از طرق مختلف کانالهای خبری، رسانه های معتبر و تحقیق و مشورت با بزرگترها پا به پای دیگر افراد با تجربه برای انتخاب اصلح تلاش کردم چون می دانم هر رای ما قطره ای است که دریایی خواهد شد و دشمن را با خود خواهد برد.

وی ادامه داد: خوشحالم در کشوری زندگی می کنم که دارای آزادی کامل، دموکراسی و مردمسالاری دینی است و هر فرد ایرانی با انتخاب همه ارکان نظام بصورت آزاد و بطور مستقیم با رای خود در سرنوشت مملکت سهیم است.

عرب اضافه کرد: به عنوان یک فرد بالغ این روزهای منتهی به انتخابات به همه سخنرانی های رهبرم گوش می دادم تا بتوانم به اهمیت این انتخابات پی ببرم و از اینجا نیز به دوستانم می گویم برنده نهایی ما هستیم و هرکس رای بیاورد همه باید به رای مردم احترام بگذاریم و در فضای دوستی و همدلی این پیروزی را جشن گرفته و برای بالندگی کشور و نظام تلاش کنیم.

شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان بیش از 100 هزار نفر جمعیت دارد.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه همزمان در سراسر ایران برگزار شد.