پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/29 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 491433 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2529732
کد خبر : 149460 تاریخ ثبت : 1396/2/29 21:21 نظرات تایید شده : 0

صف‌های شلوغ و طولانی رای در بوشهر

خلیج فارس: با وجود تمدید چند ساعته مهلت رای گیری ازدحام رای هندگان شناسنامه بدست باعث تشکیل صف های طولانی در شعبه های رای گیری در شهر بوشهر شده است.
به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ حضور گسترده مردم در پای صندوقهای رای از ساعت های آغازین رای گیری در استان بوشهر و بویژه با مساعد شدن هوا در آخرین ساعات روز، کندی روند رای گیری در شعبه ها به دلیل الکترونیکی شدن انتخابات شوراها در شهرهای بوشهر و برازجان این استان باعث شده بر جمعیت انبوه رای دهندگان در شعبه ها در ساعات پایانی کار رای گیری افزوده شود.
این وضعیت باعث شد تا استاندار بوشهر با رایزنی با ستاد انتخابات کشور مجوز رای گیری دستی در شهرهای بوشهر و برازجان این استان را بگیرد و کار رای گیری انتخابات شوراها در آخرین ساعات در این شهرها بصورت دستی انجام شود.
مردم استان بوشهر در آخرین ساعات رای گیری فوج فوج برای شرکت در سرنوشت خود به پای صندوقهای رای می آیند و همچنان بر جمعیت رای دهندگان در شعبه ها افزوده شود.
ایجاد صفهای طولانی رای گیری در شعبه های اخذ رای به اندازه ای است که مردم برای انداختن رای خود ساعت های طولانی در صف ایستاده اند.
یک روحانی بوشهری که در صف رای گیری ایستاده بودگفت: هدف اصلی از حضور در انتخابات ادای تکلیف و تبعیت از فرمان مقام معظم رهبری برای تثبیت نظام جمهوری اسلامی و تجدید میثاق با آرمان های انقلاب است.
حجت الاسلام صمصام شیروانی افزود: پیام ما در این انتخابات به کشورهای مختلف دنیا این است که مردم سالاری دینی به معنای واقعی خود در ایران محقق می شود.
وی عنوان کرد: دیگر پیام این انتخابات، دوستی مردم با انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است که باید برای تداوم آن همواره در صحنه حضور داشته باشیم.
جانباز جنگ تحمیلی گفت: ما به نوعی در راه وطن قربانی شده ایم ولی آمدم تا با رای دادن خودم انگیزه دولتمردان برای خدمت به مردم و بویژه جوانان را افزایش دهم.
حسین کازرونی افزود: خانواده فراوانی هستند که با افزایش شمار بیکاران در سطح آن با مشکلات مواجه هستند که امیدوارم با این انتخاب خود بتوانم گامی هر چند کوچک برای انتخاب رئیس جمهوری آینده و رفع مشکل بیکاری جوانان بردارم.
وی تاکید کرد: حضور در انتخابات به منزله دفاع از ناموس و وطن است که باید بر حسب یک وظیفه ملی در تحقق آن اهتمام جدی داشته باشیم.
یک جوان بوشهری نیز که با دوربین عکاسی خود برای ثبت تصاویر انتخابات و دادن رای پای صندوق آمده بود گفت: رای دادن یک تکلیف شرعی و قانونی است که برعهده هر شهروند ایرانی گذاشته شده است.
عباس فخری مقدم بیان کرد: در صورت هر نتیجه برای انتخابات برنده آن مردم هستند که با حضور خود در تعیین سرنوشت چهار سال آینده خود نقش آفرینی می کنند.
وی افزود: کاندیداها نیز باید بدانند که پذیرفتن رای مردم خود نوعی حق الناس محسوب شده و هر چه که باشد باید بدان تمکین کنند.
دیگر شهروند جوان بوشهری گفت: با هدف رونق اقتصادی کشور که بدون شک در سایه یک حضور آگاهانه در انتخابات رقم می خورد، خود را موظف به حضور در پای صندوق های رای دانستم.
مهدی آریان پور افزود: دشمان ایران اسلامی بدانند که ما جوانان اگر روزی نانی برای خوردن نداشته باشیم نیز صندوق های رای را به کوری چشم دشمنان قسم خورده خود خالی نخواهیم گذاشت.
وی تاکید کرد: در انتخابات لذت بخش تر از همه چیز بالا بودن میزان مشارکت برای شگفت زده شدن جامعه جهانی است که با این حضوری که در بوشهر و سایر استان های کشور در حال رقم خوردن است امیدوارم این مهم تحقق پیدا کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: با وجود ازدحام جمعیت در پای صندوقهای رای ولی کار رای گیری در استان به صورت روان و در آرامش کامل در حال انجام است و مشکلی در این حوزه ها تاکنون گزارش نشده است.
عبدالکریم گراوند افزود: با وجود حضور پرشور مردم در شعبه های رای گیری ولی تاکنون با کمبود تعرفه در هیچ شعبه ای روبه رو نبوده ایم.
وی اضافه کرد: 828 شعبه رای گیری در استان بوشهر وجود دارد که از این تعداد 159 شعبه سیار و مابقی ثابت هستند.
گراوند اظهار کرد: جمعیت واجد شرایط رای گیری در استان بوشهر 738هزار 421نفر است که از این تعداد 16هزار و 747نفر رای اولی هستند.
وی از مردم خواست کسانی که تاکنون اقدام به شرکت در انتخابات نکرده اند هرچه زودتر در شعبه های رای گیری حضور یابند و در تعیین سرنوشت خود سهم شوند.