پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24686305 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9070458
کد خبر : 149424 تاریخ ثبت : 1396/2/28 22:58 نظرات تایید شده : 2
سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در استان:

رای مردم حق الناس است و با دقت شمارش می شود

خلیج فارس: وی گفت: 90 نفر از این افراد سرناظر و 30 نفر بازرس سیار هستند و فردا با تمام توان امانتدار آرای مردم خواهند بود.

خلیج فارس: سرپرست و سخنگوی دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان در استان بوشهر گفت: ناظران شورای نگهبان آماده صیانت از آراء مردم در انتخابات ریاست جمهوری هستند و رای مردم را حق الناس می‌دانند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ خلیل رضایی در نشستی خبری افزود: براساس اصل 99 قانون اساسی شورای نگهبان نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مراجعه به آرا عمومی و همه پرسی را بر عهده دارد.

وی تصریح کرد: در استان بوشهر 3100 ناظر شورای نگهبان در انتخابات روز جمعه صیانت از آرای مردم را به عهده دارند که 95 درصد آنها در انتخابات دوره‌های پیش حضور داشته‌اند.

رضایی با بیان این‌که در هر شعبه اخذ رای سه تا شش نفر ناظر شورای نگهبان حضور دارند، گفت: 90 نفر از این افراد سرناظر و 30 نفر بازرس سیار هستند و فردا با تمام توان امانتدار آرای مردم خواهند بود.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان در استان بوشهر بیان کرد: با هماهنگی موجود میان ما، دادگستری و نیروی انتظامی، از وقوع هرگونه تخلف جلوگیری خواهد شد، اما اگر تخلفی رخ دهد با آن برخورد خواهد شد.

رضایی با اشاره به آمادگی برای دریافت گزارش‌های مردمی در خصوص تخلف‌های احتمالی در روز برگزاری انتخابات تصریح کرد: شماره تلفن‌های 33550880 و 33559773 و سامانه پیامکی 09171713992 ، آماده دریافت گزارش‌های مردمی در این زمینه است.

بخش های دیگر اظهارات سخنگوی دفتر هیات نظارت و بازرسی انتخابات در استان را می خوانید:

  • 66 تخلف در تبلیغات ریاست جمهوری در استان گزارش شده که بیشترین موارد شامل: نصب بنر در محل هایی که ستاد نیست، نصب تصاویر افرادی که ممنوعیت داشته اند و تجمعاتی که باعث اختلال در مسیر مردم بود. گزارش ها به مراجع مربوطه ارسال شده است.
  • ملاک برای خواندن برگه رای در ریاست جمهوری، نام خانوادگی کاندیداهاست.
  • حضور دسته جمعی با رنگ خاص یا نمادهای کاندیدای ریاست جمهوری در شعب قانونی نیست و می تواند باعث ابطال آرای آن شعبه شود/ در این خصوص به افراد محترمانه تذکر می دهیم
  • آثار تبلیغات ریاست جمهوری اطراف شعب باید پاک شود؛ همچنین به حضور افراد اطراف شعب رای گیری و توصیه به افراد حساسیم و با نهایت احترام و تکریم از آنها درخواست می شود این اقدام صورت نگیرد
  • به مردم اطمینان می دهیم رای آنها حق الناس است و بدون توجه به اینکه کدام نامزد بیشترین اقبال را دارد، با حساسیت و دقت شمارش شود
  • با توجه به همزمانی انتخابات شوراها، شمارش آراء از صندوق های ریاست جمهوری آغاز می شود
  • تعرفه های انتخابات ریاست جمهوری با نظارت هیات نظارت شورای نگهبان تحویل گرفته شده و در جای امنی نگهداری می شود، ضمن اینکه موقع توزیع تعرفه ها به صندوق های رای قطعا مسائل امنیتی و حراستی لازم انجام خواهد شد و احتمال تخلف وجود ندارد.

 کلمات کلیدی خبر : انتخابات خلیل رضایی