پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1018860 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6119819
کد خبر : 149409 تاریخ ثبت : 1396/2/28 20:36 نظرات تایید شده : 0

رئیس‌جمهور برزیل به پرداخت حق السکوت متهم شد

خلیج فارس: در پی انتشار گزارشی مبنی بر تشویق یک تاجر بلند پایه از سوی میشل تمر، رئیس جمهور برزیل برای دادن رشوه جهت گرفتن حق السکوت از ادواردو کانا، رئیس سابق پارلمان این کشور، وکلا و قانونگذاران مخالف دولت برزیل خواستار استعفای رئیس جمهور شدند.

بر اساس این گزارش که روز چهارشنبه در روزنامه برزیلی (O Globo) منتشر شده، نواری ضبط شده حکایت از آن دارد که میشل تمر روز هفتم مارس نشستی با جوسلی باتیستا، یکی از مالکان گروه تجاری جی اند اف (J&F) داشته که در جریان آن تاجر مشهور برزیلی به رئیس جمهور توضیح داده که مبالغی پول برای گرفتن حق السکوت به حساب ادواردو کانا واریز کرده است.

ادواردو کانا، سیاستمدار سابق و پرنفوذ برزیل که عامل عزل دیلما روسف، رئیس جمهور سابق و چپگرای این کشور به حساب می آید اواخر ماه مارس به جرم فساد به پانزده سال زندان محکوم شد و اینک دوران محکومیت خود را سپری می کند.

این درحالیست که دفتر ریاست جمهوری برزیل در واکنش به این گزارش آنرا بی اساس خوانده و منکر هرگونه درخواست برای دادن رشوه جهت ممانعت از اعتراف و یا همکاری رئیس سابق پارلمان با دستگاه قضایی شده است.

دادستانی عمومی و دیوان عالی برزیل اعلام کرده اند در خصوص این ماجرا هنوز هیچگونه اطلاعاتی در اختیار ندارند.

فساد و رسوایی بزرگ مالی موسوم به پتروبراس از چند ماه گذشته باعث تزلزل از هم پاشیدگی دستگاه سیاسی برزیل شده است. تنها یکی از پرونده های مربوط به این رسوایی اوایل ماه آوریل دیوان عالی برزیل را مجاب کرد تا مجوز انجام ۷۶ مورد تحقیق در خصوص عملکرد مالی صدها شخصیت سیاسی این کشور را صادر کند.
منبع: عصرایران