پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 615620 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5716619
کد خبر : 149327 تاریخ ثبت : 1396/2/28 12:29 نظرات تایید شده : 0

آرای مردم امانت است

خلیج فارس: روزنامه‌های صبح امروز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری نوشتند: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح چهارشنبه در ديدار هزاران نفر از مردم استان‌هاي قزوين، زنجان و سمنان، در سخنان مهمي، انتخابات روز جمعه را يك جشن ملي و يك حماسه بزرگ مردمي و جلوه‌اي از انديشه نو و جذاب مردم‌سالاري اسلامي در مقابل ديدگان جهانيان خواندند و با تاكيد بر لزوم حضور بسيار پرحجم مردم در پاي صندوق‌ها، گفتند: روز جمعه هر فردي راي بياورد، برنده اصلي انتخابات، ملت ايران و نظام جمهوري اسلامي هستند.
 
به گزارش «خلیج فارس»؛ روزنامه اعتماد در مطلبی با عنوان"هر كس راي بياورد، برنده اصلي انتخابات نظام و ملت ايران هستند" به پوشش این خبر پرداخت ونوشت: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح چهارشنبه در ديدار هزاران نفر از مردم استان‌هاي قزوين، زنجان و سمنان، در سخنان مهمي، انتخابات روز جمعه را يك جشن ملي و يك حماسه بزرگ مردمي و جلوه‌اي از انديشه نو و جذاب مردم‌سالاري اسلامي در مقابل ديدگان جهانيان خواندند و با تاكيد بر لزوم حضور بسيار پرحجم مردم در پاي صندوق‌ها، گفتند: روز جمعه هر فردي راي بياورد، برنده اصلي انتخابات، ملت ايران و نظام جمهوري اسلامي هستند.

رهبر انقلاب اسلامي با ابراز خرسندي از حاكم شدن فضاي شور و شوق انتخاباتي در سراسر كشور، خاطرنشان كردند: هر انتخاباتي كه در دوره‌هاي مختلف برگزار مي‌شود، در واقع صحنه درخشش ملت ايران و حماسه عظيم مردمي است كه موجب افزايش عزت ملت و قدرت ملي مي‌شود.
 
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، انتخابات را از منظر ديگر، به رخ كشيدن انديشه نو و جذاب مردم‌سالاري اسلامي در مقابل چشم سياستمداران در دنيا دانستند و افزودند: مردم‌سالاري ديني يك تجربه جديد بود كه به‌وسيله نظام جمهوري اسلامي و امام بزرگوار به بشريت عرضه شد و ملت ايران در روز جمعه، بار ديگر تبلور اين انديشه نو را در معرض ديد جهانيان قرار خواهد داد.
 
روزنامه شرق نیز در مطلبی با عنوان" آرای مردم امانت است"به بیانات رهبری در دیدار با مردم چند استان پرداخت و نوشت: پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مقام معظم رهبری صبح دیروز (چهارشنبه) در دیدار‌ هزاران نفر از مردم استان‌های قزوین، زنجان و سمنان، در سخنان مهمی، انتخابات روز جمعه را یک جشن ملی و یک حماسه بزرگ مردمی و جلوه‌ای از اندیشه نو و جذاب مردم‌سالاری اسلامی در مقابل دیدگان جهانیان خواندند و با تأکید بر لزوم حضور بسیار پرحجم مردم در پای صندوق‌ها گفتند: «روز جمعه هر فردی رأی بیاورد، برنده اصلی انتخابات، ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی هستند».

مقام معظم رهبری با ابراز خرسندی از حاکم‌شدن فضای شور و شوق انتخاباتی در سراسر کشور، خاطرنشان کردند: «هر انتخاباتی که در دوره‌های مختلف برگزار می‌شود، در واقع صحنه درخشش ملت ایران و حماسه عظیم مردمی است که موجب افزایش عزت ملت و قدرت ملی می‌شود».
 
روزنامه شرق در مطلب دیگری با عنوان"نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری تدریجی اعلام می‌شود" به چگونگی اعلام نتایج آرای توسط وزارت کشور پرداخت و نوشت: محمد حسین مقیمی قائم مقام وزیرکشور گفت: با کسب نظر شورای نگهبان و مرتفع‌شدن مشکل حقوقی، نتایج شمارش آرا در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری به صورت تدریجی اعلام خواهد شد.
 
روز گذشته وزیر کشور در کنفرانس مطبوعاتی خود گفته بود نتایج به صورت قطعی و یکباره اعلام خواهد شد. به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی، درباره سازوکار شمارش آرا عنوان کرد: «آرا در ابتدا در شعبه‌ها شمارش می‌شود و اعضای هيئت نظارت و اجرایی نتیجه آمار را تأیید و امضا می‌کنند.
 
سپس آمار در بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها تجمیع می‌شود و هم‌زمان این آمار از شعب به فرمانداری‌ها و وزارت کشور ارسال می‌شود. ما با هماهنگی شورای نگهبان و هيئت نظارت انتخابات شوراها آرا را تجمیع کرده و پس از تأیید نهایی آن را اعلام می‌کنیم».

او درباره شایعات فضای مجازی هم گفت: «از اعلام هر نوع عدد و رقم  که گمانه‌زنی است و موجب تهییج افکار عمومی می‌شود جلوگیری شود. ما نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری را تدریجی اعلام نمی‌کنیم. هر نوع اعلام نتایج در فضای مجازی و در قالب گمانه‌زنی انجام بگیرد خلاف است و با آن برخورد می‌شود».
 
رحمانی‌فضلی در پاسخ به پرسشی درباره تخلفات بخشداران و فرمانداران، افزود: «آنچه مقامات قوه قضائیه اعلام کرده‌اند فقط مربوط به فرمانداران و بخشداران نیست و سایر دستگاه‌های حکومتی هم گزارش‌هايي داشته‌اند. گزارش‌های تخلفات وقتی به ما می‌رسد ما آنها را به قوه قضائيه ارجاع می‌دهیم و باید متناسب با تخلف برخورد انجام شود».
 
روزنامه آفتاب یزد در مطلبی با عنوان"ایران روحانی را صدا می زند" در بررسی نظر سنجی ها نوشت: هر چند نظر سنجی ها را نمی توان همیشه به عنوان مرجع مطمئن و اصلی در مسائل مختلف از جمله امور سیاسی و انتخابات مد نظر قرار داد. اما به هرروی این نظر سنجی ها همواره مشتاقان زیادی داشته و البته درصدرامورسیاسی پیش از انتخابات جای داشته است، نظر سنجی هایی که می توانند منبع خوبی برای تعیین افکار عمومی به حساب بیایند.
 
از سویی دیگر اعلام نتایج این نظرسنجی ها می تواند هم زنگ هشداری به مردمی باشد که اساسا قصد شرکت درانتخابات را ندارند و یا وضعیت پسا انتخاباتی را امن توصیف می کنند و هم ارزیابی شرایط پسا انتخاباتی پیش از تصمیم گیری نهایی مردم.

دیرزمانی است که در کشورهای مختلف دنیا، مراکز ویژه ای که مرتبط با افکارسنجی هستند بلوغ یافته اند و البته بیشتر نتایج افکار سنجی هایشان نیز منطبق بر واقعیات بوده است. هرچند همیشه در هر آمار و نمونه گیری درصدی از ضریب اطمینان و خطاهانیز باید درنظر گرفته شود و البته همیشه هم نتایج نظر سنجی ها درست از آب در نمی‌آید. درست مثل نظرسنجی های بین هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ که در همه آنها کلینتون پیشتاز بود اما نتیجه واقعی انتخابات با توجه به رای بحث برانگیز الکترال به سود دونالد ترامپ تمام شد. اما باز هم نتیجه واقعی از لحاظ تعداد رای نشان از پیروزی کلینتون داشت.

درایران 96 نیز این روزها به طور ویژه ای نظرسنجی ها مختلف در شبکه های اجتماعی و سایت ها دست به دست می شود. هرچند تا آخرین لحظه هنوزهم بر سراینکه کدام کاندیدا پیروز انتخابات است بحث های فراوانی است.

http://cdn.fararu.com/files/fa/news_albums/316246/1135/resized/resized_317101_442.jpg

کیهان نیز با مطلبی با عنوان"برنده اصلی انتخابات ملت و نظام هستند" به بیانات مقام معظم رهبری پرداخت و نوشت: حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار هزاران نفر از مردم استان‌های قزوین، زنجان و سمنان، در سخنان مهمی، انتخابات روز جمعه را یک جشن ملی و یک حماسه بزرگ مردمی و جلوه‌ای از اندیشه نو و جذاب مردم‌سالاری اسلامی در مقابل دیدگان جهانیان خواندند و با تأکید بر لزوم حضور بسیار پرحجم مردم در پای صندوق‌ها گفتند: روز جمعه هر فردی رأی بیاورد، برنده اصلی انتخابات، ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی هستند.

رهبر انقلاب اسلامی با ابراز خرسندی از حاکم شدن فضای شور و شوق انتخاباتی در سراسر کشور، خاطرنشان کردند: هر انتخاباتی که در دوره‌های مختلف برگزار می‌شود، در واقع صحنه درخشش ملت ایران و حماسه عظیم مردمی است که موجب افزایش عزت ملت و قدرت ملی می‌شود.
 
همچنین کیهان در مطلب دیگری با عنوان"روحانی: شما برای جوانان شغل ایجاد نکردید! رئیسی: آقای روحانی! چرا عصبانی هستید؟!" به بررسی همایش حامیان دو کاندیدای مطرح در مشهد پرداخت و نوشت: مشهد دیروز آخرین مقصد دو نامزد اصلی انتخابات بود. روحانی با عصبانیت پرخاش کرد و گفت شما برای جوانان شغل ایجاد نکردید و رئیسی در سخنان خود از کارنامه دولت پرسید و گفت چرا عصبانی هستید؟!

حسن روحانی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری عصر دیروز در حالی در جمع حامیان خود در ورزشگاه تختی مشهد حاضر شد که پیش‌تر ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی این مکان را برای سخنرانی وی پیشنهاد داده بود که به بهانه عدم استحکام بنا‌، تجمع حامیان رئیسی در این مکان ممنوع اعلام شد.

وی خطاب به مخالفان خرید هواپیما تاکید کرد: امیدوارم دلتان برای هواپیماهای جنوب خلیج فارس تنگ نشده باشد.

روحانی عنوان کرد: ما می‌خواهیم ایرانیان سوار هواپیماهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی شوند و حمل و نقل مدرن در اختیار ملت قرار گیرد.
 
روزنامه وطن امروز با مطلبی با عنوان"رأی مردم تغییر به نفع مردم" به بررسی انتخابات فردا پرداخت و نوشت: انقلاب اسلامی ایران، انقلاب مستضعفان علیه مستکبران بود و در یک پارادایم مشخص، امام خمینی‌(ره) مستضعفان را ولی‌نعمتان و صاحبان این انقلاب دانستند و از روز نخست انقلاب نیز بنا بر این بود که کارگزاران برای مستضعفان تمام تلاش خود را به کار بگیرند.
 
اهمیت آرای طبقه مستضعف آنجایی بیشتر می‌شود که رجوعی به نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی داشته باشیم. توزیع آرای تهران در مجلس نشان می‌دهد برخلاف افزایش مشارکت سیاسی در تهران، سبد آرای اصولگرایان رشدی که باید را نداشت.

http://cdn.fararu.com/files/fa/news/1396/2/28/317103_792.jpg
 
منبع: فرارو

 کلمات کلیدی خبر : امانت انتخابات