پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3419326 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8519994
کد خبر : 149273 تاریخ ثبت : 1396/2/28 00:52 نظرات تایید شده : 3
نیما مهرپویا

چرا باید به لیست امید بوشهر رأی داد؟

مردم بوشهر از دوم خرداد هفتاد و شش بیرق اصلاح‌طلبی خود را جسورانه، با آگاهی و پایمردانه برافراشتند در تمام سال‌های بعد نیز در رویدادهای سیاسی و اجتماعی از این هویت اصلاح‌طلبی خود دفاع کرده‌اند. فرهنگ مدارا،  تحول‌خواهی، انعطاف و آزادمنشی که فرهنگ‌های نهادینه‌ی بوشهری‌ها است سبب شده زودتر از دیگر جغرافیاها به جریان اصلاح‌طلبی بپیوندند.

امروز در ایستگاه ۹۶، بار دیگر فرصت انتخاب و به رخ کشیدن هویت اصلاح‌طلبانه‌ی مردم بوشهر فراهم شده است. برای انتخابات ریاست جمهوری حرف جدیدی ندارم که بنویسم؛ مطمئن هستم علی‌رغم دلگیری‌ها و نقدها، مردم بوشهر تردیدی در انتخاب دوباره و قاطع حسن روحانی ندارند.

انتخابات شوراها اما محل توجه و نگرانی است البته نه از گرایش مردم به جریان اصلاح‌طلبی که از تشتت آرا و پراکندگی. لیست امید در این دوره با مشارکت گسترده‌ی فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بوشهر بسته شده است و با هر ضعف و نقد احتمالی ـ که در هر فرآیند این‌چنینی طبیعی است ـ به قطع و یقین ارزش دفاع جانانه و گسترده‌ی همه فعالان سیاسی و اجتماعی اصلاح‌طلب را دارد؛ اگر دل در گرو تغییر مدیریت شهری حاکم بر بوشهر در این سال‌ها را داشته باشیم.


رأی یک‌دست و کامل به لیست در فضای پر هیاهوی حاکم بر انتخابات شورای شهر تنها راه تأثیرگذاری کامل بر آینده‌ی مدیریت شهری است و در صورت پیروزی ناقص، تمام تجربه‌های ده ساله گذشته دوباره تکرار خواهد شد. ده سالی که با هفت شهردار و سرپرست شهردار گذشت و همین یک گزاره به تنهایی نشان‌گر اوج بحران حاکم بر شهر بوشهر است.

با افتخار به لیست اصلاح‌طلبان می‌شود رأی داد به پشتوانه آدم‌های محترم و شریفی که سال‌ها است برای توسعه‌ی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی شهر و استان‌مان خون دل خورده‌اند.

با افتخار به لیست امید می‌شود رأی داد به پشتوانه انتخاب‌های خوب و قابل دفاعی که شکل گرفته است.

خلیل موحد، معلم و روزنامه‌نگار شرافتمند،‌ با اخلاق، مسئولیت‌پذیر که سلامت بی‌مانند اخلاقی و مالی‌اش، چشم سخت‌گیر شورا و شهرداری خواهد شد. آدم متعهدی که بیست سال است نه تنها برای دانش‌آموزها و دانشجویان‌اش که برای همه‌ی کنش‌گران سیاسی و اجتماعی بوشهر نقش معلم و اسوه را بازی می‌کند. توصیف خلیل موحد سهل و سخت است. سهل از آن رو که مجموعه‌ای از سجایای اجتماعی است و سخت از آن رو که ممکن است مخاطبی که او را نمی‌شناسد به اشتباه بیاندازد که نویسنده به مبالغه و اغراق مبتلا شده است. خلاصه این‌که بعد از رد صلاحیت در دوره‌ی گذشته امروز فرصت مناسبی است که ثابت کنیم بوشهر چه فرصت بزرگی را در این سال‌ها از دست داده است.

پویا دولابی که عالی‌ترین مرتبه‌ی علمی معماری و شهرسازی را از یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان دارد و حضورش امیدبخش این است که بوشهر بیشتر از این بدقواره نشود. جوان پویایی که در همین سال‌های کم نشان داده است اهل کار اجتماعی و مدنی است. در مهم‌ترین تشکل اجتماعی مهندسان عضو است و دانش و تعهد اجتماعی را به کفایت دارد. آدمی و مرتبه‌ای که اگر کاندیدا هم نمی‌شد باز هم هر شورایی موظف به کاربست مشورت‌ها و اندیشه‌هایش بود.

رباب عبیدی که برای بوشهر نماد زن اصلاح‌طلب است. منتخب مردم در آن سال‌های طلایی دوم خرداد و پایبند به آرمان و اندیشه اصلاح‌طلبی در تمام روزها و ایام سخت. در تمام سال‌های اخیر در حوزه‌های ورزش، بانوان، سیاست به کنش‌گری اجتماعی پرداخته است و باورمندی به دغدغه‌هایش را اثبات کرده است.

صدرالله محمدی باغملایی که معلم و مهندس کشاورزی است و هر دو حوزه نیز، در کار اداره شهر ضرورت دارد. اما مهم‌تر از این‌ها حضورش یادآور دوران شیرین فرهنگی شهر بوشهر است. دوران درخشانی که جریانات مستقل فرهنگی و هنری حامی و همراهی مؤثر را در کنار خود تجربه کردند. همان سال‌های پر افتخاری که نام‌هایی چون ناصر تقوایی و همایون خرم و نجف دریابندری و ده‌ها نام بزرگ دیگر بر در و دیوار و جان این شهر نقش بسته بود.

ابوذر دهدار که بالا‌ترین تحصیلات مهندسی برق را دارد و در کنار تمام فرصت‌های اقتصادی که پیش روی چنین موقعیتی است کسوت معلمی برگزیده است. همین است که مخاطب به راحتی می‌تواند تعهد و دغدغه‌مندی اجتماعی اش را باور کند. در کنار موفقیت‌های علمی، ورزش را در بالاترین سطوح آسیا تجربه کرده است و با فرهنگ و هنر هم آشناست.

طاهره شمشیری که در همین جوانی هم پیشکسوت سیاست و اصلاح‌طلبی به شمار می‌رود و نزدیک به دو دهه است که در تمام سختی‌ها و دشواری‌ها بر مرام و اندیشه‌ی اصلاح‌طلبی‌اش جسورانه ایستاده است. حقوق را تا کارشناسی ارشد خوانده است و یک دهه با تمام پیچ‌و‌خم‌های قوانین و مقررات شهری کار کرده است. حضورش در شورا غنیمتی است. غنیمتِ دانش و سلامت در سخت‌ترین حوزه‌ی شهرداری یعنی قوانین و مقررات.

داریوش پوربهی که معلمی خوشنام و مردمی است و نام‌اش به نام بزرگ مدرسه سعادت گره‌ خورده است. در لیست امید که جوان است حضور آدم باتجربه و وزینی چون او یاری‌گر و راه‌گشا خواهد بود. تجربه ریاست کمیسیون عمران شهری در شورای سوم هم که حضورش را مؤثرتر می‌کند.

محسن امیری که سال‌های زیادی است در عرصه فعالیت حزبی فعال است و سطوح سیاست را به درستی و آرامی طی کرده و امروز به قائم‌مقامی حزب محترم اعتماد ملی رسیده است. حقوق و مهندسی عمران خوانده و توضیحی نیاز نیست که این ترکیب تا چه اندازه به کار شهر می‌آید. اهل کار جمعی است و تجربه‌های‌اش در بخش خصوصی کمک می‌کند که شورا و شهرداری را از نگاه‌های کلیشه‌ای دور کند.

نیلوفر عارف‌زاده هم که جوان است و جویای نام. آن‌قدر ظلم به زنان این سرزمین شده که توجیه کند یک بار هم مردم به زنان اعتماد و لطف کنند.