پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24685673 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9069826
کد خبر : 149220 تاریخ ثبت : 1396/2/27 13:47 نظرات تایید شده : 0
سردار عباس‎زاده خبر داد:

دستگيري 2 مدیر كانال تلگرامي بوشهر بخاطر انتشار عکس‎های خصوص دانش‎آموزان

خلیج فارس: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: دو نفر از مديران يكي از بزرگترين كانال هاي تلگرامي كه تصاوير شخصي دانش آموزان را با مطالب توهين آميز منتشر مي كردند شناسايي و دستگير شدند.

خلیج فارس: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: دو نفر از مديران يكي از بزرگترين كانال هاي تلگرامي كه تصاوير شخصي دانش آموزان را با مطالب توهين آميز منتشر مي كردند شناسايي و دستگير شدند.  

به گزارش «خلیج فارس»؛ سردار حيدر عباس زاده گفت: در پي رصد فضاي مجازي به وسيله افسران سايبري پليس فتا استان بوشهر مشخص شد كانال تلگرامي به نام "بوشهر خز" (bushehr khaz) در اقدامي مجرمانه تصاوير خصوصي دانش آموزان را با مطالب توهين آميز به صورت روزانه منتشر مي كند.

وي اضافه كرد: پس از گزارش مديران برخي از مدارس مبني بر گستردگي بازتاب انتشار تصاوير شخصي دانش آموزان در اين كانل، هتك حيثيت و تاثير نامطلوب در رفتار و كاهش كيفيت آموزشي دانش آموزان، شناسايي مديران اين كانال در دستوركار پليس فتا قرار گرفت.

فرمانده انتظامي استان بوشهر تصريح كرد: پس از 4ماه اقدامات پليسي و فني يكي از مديران اين كانال به نام" م،م "شناسايي و دستگير و تجهيزات ديجيتالي مجرمانه وي كشف و توقيف شد.

وي اظهار داشت: با ادامه عمليات همدست اين فرد به نام" ص، ش" دستگير كه ضمن اعتراف به بزه ارتكابي عنوان كردند: با هدف سرگرمي تصاوير افراد را از پروفايل، اينستاگرام و شناسه هاي آنها در فضاي مجازي سرقت و سپس با مطالب توهين آميز منتشر مي كردند.

به گفته اين مقام ارشد پليس زماني كه دنبال كنندگان اين كانال به بيش از 3هزار نفر رسيد مديران كانال يك لينك ارتباط اينترنتي با مدير ايجاد و بالغ بر 500قطعه عكس ها و تصاوير افراد را دريافت كرده بدون اينكه تحقيق كنند آيا تصاوير دريافتي مربوط به فرد ارسال كننده هست يا خير آن را با مطالب توهين آميز منتشر مي كردند.

سردار عباس زاه با بيان اينكه متهمين دستگير شده برای ادامه تحقيقات همچنان در اختيار پليس مي باشند از شهروندان و خانواده ها خواست در صورت شكايت از اين افراد به پليس فتا مراجعه نمايند.

وي با توصيه به خانواده ها مبني بر نظارت بر استفاده صحيح فرزندان خود از فضاي مجازي خاطرنشان كرد: شهروندان از انتشار تصاوير خصوصي خود در فضاي مجازي خودداري کنند.

فرمانده انتظامي استان بوشهر تصريح كرد: شهروندان خصوصا بانوان از تصاوير شخصي خود به عنوان عكس پروفايل و شناسه اينترنتي و یا ذخیره در تلفن و تجهیزاتی كه به اينترنت وصل مي شود خودداري كنند.