پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9028907 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2281875
کد خبر : 149135 تاریخ ثبت : 1396/2/27 09:43 نظرات تایید شده : 0

جلوگیری از سرطان معده با مصرف گوجه‎فرنگی

خلیج فارس: مصرف روزانه گوجه فرنگی می‌تواند افراد را از خطر ابتلا به سرطان معده و در شرایط پیچیده‌تر از بدخیم شدن سلول‌های سرطانی و التهابات ناشی از آن در امان نگه دارد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل ازفارس؛ نتایج آخرین تحقیقات دانشمندان نشان داده است، عصاره گوجه فرنگی می‌تواند به عنوان یک مانع قوی از ابتلای افراد به سرطان معده جلوگیری کند.

براساس پژوهش‌های صورت گرفته، محققان مرکز تحقیقات آنکولوژی مرکوگلیانو ایتالیا دریافتند مصرف روزانه گوجه فرنگی می‌تواند افراد را از خطر ابتلا به سرطان معده و در شرایط پیچیده‌تر از بدخیم شدن سلول‌های سرطانی و التهابات ناشی از آن در امان نگه دارد.

به گفته دانیلا بارونریال سرپرست تیم تحقیق، نمی‌توان گفت ضد سرطان بودن گوجه فرنگی تنها به دلیل وجود رنگدانه قرمز آن است، گرچه بررسی‌ها نشان داده است، مصرف مقادیر زیاد لیکوپن موجب کاهش حملات قلبی و سرطان‌های پروستات، پستان، ریه، معده، لوزالمعده، روده و دهان می ‌شود؛ اما به طور کل خود گوجه فرنگی مانع ابتلا به بیماری سرطان معده شده و با مصرف روزانه آن می‌توان از این سرطان شایع دوری کرد.

«لیکوپن»، مهم‌ترین ماده غذایی موجود در گوجه‌ فرنگی است و با خاصیت آنتی ‌اکسیدانی خود قادر است، رادیکال‌‌های آزاد اکسیژن را خنثی کرده و به این وسیله از ابتلای افراد به بیماری‌‌‌هایی از قبیل سرطان، پیری زودرس، مشکلات قلبی و عروقی، پوکی استخوان،‌ دیابت و بسیاری از مشکلات و بیماری‌های دیگر جلوگیری کند.

سرطان معده چهارمین سرطان شایع در دنیاست و با علل ژنتیکی، عادات تغذیه نظیر مصرف غذاهای دودی و شور مرتبط است.
 
کلمات کلیدی خبر : سرطان معده گوجه فرنگی
-->