پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34593791 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41365282
کد خبر : 149018 تاریخ ثبت : 1396/2/25 22:38 نظرات تایید شده : 0

بوشهر قطب ویژه بحران کشور معرفی شد

خلیج فارس: رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: با توجه به موقعیت خاص استان بوشهر، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این استان را به عنوان قطب ویژه پدافند غیرعامل معرفی کرد.

 به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ پیرحسین کولیوند عصر دوشنبه درجمع خبرنگاران در بوشهر افزود: با تبدیل شدن استان بوشهر به قطب ویژه بحران کشور امکانات و تجهیزات ویژه ای به این استان اختصاص داده می شود.

وی اضافه کرد: در این ارتباط باید نقشه جامع خطرپذیری استان بوشهر برای شناسایی تهدیدها طراحی و تدوین شود.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: از 10 قطب بحرانی که در دانشگاههای علوم پزشکی کشور وجود دارد استان بوشهر به عنوان قطب ویژه شناسایی شده است.

کولیوند اظهار کرد: نگاه اصلی ما این است که برای جلب رضایتمندی مردم و ایجاد امنیت و سلامت، بوشهر به عنوان قطب ویژه بحران دیده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره ناوگان زمینی اورژانس کشور اظهار کرد: این سازمان 2هزار و 500 آمبولانس در کشور خریداری کرده است.

کولیوند با بیان اینکه این هفته نیز 200 آمبولانس موتوری وارد ناوگان اورژانس تهران می ‌شود گفت: همچنین 200 آمبولانس موتوری دیگر به شهرهای پرجمعیت که دارای ترافیک شهری هستند، افزوده می‌ شود.

کولیوند افزود: 400 دستگاه آمبولانس 2 دیفرانسیل برای مناطق صعب‌العبور ، کوهستانی و برفی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار کرد: همچنین 16دستگاه آمبولانس با همکاری وزارت دفاع بتازگی تجهیز و در کشور توزیع شده است.

کولیوند گفت: برنامه ریزی دقیق برای یک سامانه خوب فوریت های پزشکی در استان بوشهر از دیگر برنامه های سازمان اورژانس کشور در این استان است که به صورت الگو برای سراسر کشور اجرا می شود.

وی با اشاره به افزایش خدمات به بیماران سکته‌های قلبی و مغزی تصریح کرد: با افزایش خدمات به بیماران سکته‌های قلبی و مغزی، این بیماران دیگر دچار عارضه نمی‌شوند و پس از 48 ساعت از بیمارستان مرخص می‌شوند و سالم به منزل بر می‌گردند.

 کلمات کلیدی خبر : بوشهر اورژانس قطب ويژه