پویاسامانه

کد خبر : 147461 تاریخ ثبت : 1396/2/13 22:34 نظرات تایید شده : 0

دادستان بوشهر: برخورد با متخلفان انتخاباتی فضای مجازی

خلیج فارس: دادستان عمومی و انقلاب بوشهر گفت:فضای مجازی استان بوشهر با دقت مورد رصد شبانه‌روزی کارشناسان قرار دارد و با هرگونه تخلف انتخاباتی در این حوزه در شعبه ویژه انتخاباتی برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ علی حسن‌پور بعدازظهر امروز در نشست پیشگیری از تخلفات انتخاباتی استان بوشهر با تاکید بر ارائه آموزش‌های لازم  در زمینه تخلفات فضاهای مجازی اظهار داشت: تشریح قوانین نحوه تبلیغات و پیشگیری از جرائم، جلوگیری از سوءاستفاده در فضاهای مجازی، شبکه‌های اجتماعی  باید مورد توجه هواداران و مسئولان ستادها و نامزدهای انتخاباتی که قانون آن را جرم دانسته قرار گیرد.

وی با بیان اینکه فعالیت نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنها در شبکه‌های سابیری رصد می‌شود تاکید کرد: فعالیت نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنها در  فضاهای مجازی و شبکه‌های سایبری به دقت توسط ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی  استان بوشهر رصد و پیگیری  می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب  استان بوشهر، مهمترین مصادیق تخلفات انتخاباتی را  استفاده از پوسترهای غیر مجاز و تبلیغات زود هنگام دانست و تاکید کرد: سوءاستفاده از امکانات و تجهیزات دولتی در فعالیت نامزدهای انتخاباتی، تخریب نامزدهای انتخاباتی و اعلام حمایت برخی شخصیت‌ها با استفاده از عناوین حقوقی آنها و بدون اعلام کتبی جرم است و پیگیر قانونی دارد.

حسن‌پور با بیان اینکه فضای مجازی یکی از مهمترین حوزه‌های تخلف انتخاباتی است افزود: نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنها در فضاهای مجاری و شبکه‌های سایبری گاه به فعالیت تبلیغاتی زود هنگام و تخریب یکدیگر اقدام می‌کنند که با متخلفان برخورد قانونی و قضایی می‌شود.

وی با بیان اینکه فضای مجازی با دقت در رصد کارشناسان قرار دارد  افزود: فضای مجازی استان بوشهر با دقت  مورد رصد شبانه‌روزی کارشناسان قرار دارد  و با هرگونه تخلف انتخاباتی در این حوزه در شعبه ویژه انتخاباتی برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

 

-->