پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1415845 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2596963
کد خبر : 147283 تاریخ ثبت : 1396/2/12 15:53 نظرات تایید شده : 0

کشف ۶۹۰ تن برنج قاچاق در کنگان

خلیج فارس: رئیس پلیس استان بوشهر گفت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی شهرستان کنگان ۶۹۰ تن برنج خارجی قاچاق به ارزش ۳۱ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال در این شهرستان کشف شد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ سردار حیدر عباس‌زاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در کنگان با قدردانی از تلاش پلیس استان بوشهر در برخورد قاطع با قاچاقچیان اظهار داشت: تلاش شبانه‌روزی پلیس در استان بوشهر سبب شده تمامی نقاط این استان برای فعالیت قاچاقچیان ناامن شود چراکه تمام فعالیت این افراد مورد رصد شبانه‌روزی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه کالاهای خارجی بدون مجوز و نداشتن پروانه گمرکی قاچاق محسوب می‌شود از کشف قاچاق برنج در کنگان خبرداد و تصریح کرد: یک نفر قاچاقچی حرفه‌ای در شهرستان کنگان که 690 تن برنج خارجی قاچاق که در انباری نگه‌داری می‌کرد با تلاش پلیس کنگان کشف شد.

رئیس پلیس استان بوشهر با بیان اینکه این قاچاقچی قصد داشت با ترقندهای متقلبانه پلیس را دور بزند افزود:  این شخص خود را تاجر برنج معرفی کرده بود، به پلیس آگاهی شهرستان کنگان مراجعه و اعلام داشت 690تن برنج به مارک سرآشپز با تعرفه قانونی از گمرک کنگان ترخیص شده و در انباری نگه‌داری می‌‌شود برای انتقال به استان‌های همجوار برنامه‌ریزی شده است.

عباس زاده با اسناد به جعل اسناد گمرکی در ترخیص برنج یاد شده خاطر نشان کرد:پس از استعلام از مبادی مرتبط مشخص شد این محموله‌ها با این مجوز قبلا از شهرستان کنگان خارج ولی فرد فرصت طلب با دستکاری حواله‌های گمرکی و جعل سند مجددا برنج قاچاق تخلیه  و قصد داشته استفاده دوباره از حواله کند که با درایت و تیزبینی ماموران پلیس آگاهی متهم مجبور شد به جرم خود اعتراف کند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به پلمپ انبار 690 تن برنج قاچاق گفت: با دستور مقام قضایی محل‌های نگه‌داری برنج‌ها بازرسی و 690 تن برنج خارجی قاچاق به مارک سرآشپز کشف و انبارهای مذکور پلمب شد.

وی با اشاره به ارزش 31 میلیارد و 240 میلیون ریالی برنج‌های کشف شده، از مجموعه پلیس آگاهی به منظور زحمات شبانه روزی در راستای مبارزه با قاچاق کالا تشکر کرد.