پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32034683 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51328301
کد خبر : 147221 تاریخ ثبت : 1396/2/12 10:35 نظرات تایید شده : 0
مشاور ارشد مرحوم آیت الله هاشمی در بوشهر:

نارضایتی اسرائیل و ترامپ از برجام نشانه موفقیت آن است

خلیج فارس: رجایی گفت: می دانیم که دولت وارث چه ویرانه ای شده بود ولی با این وجود آنها برای گفتن اینکه چه ویرانه ای تحویل گرفته اند محدودیت داشتند.

خلیج فارس: مشاور ارشد مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و فعال سیاسی گفت: برجام به عنوان شاهکار دولت یازدهم است و نارضایتی اسرائیلی ها و ترامپ نشانگر موفق بودن اجرای آن است.

 به گزارش«خلیج فارس»؛ غلامعلی رجایی دوشنبه شب در ستاد انتخاباتی جوانان دکتر روحانی در بوشهر (خ سنگی، کنار اداره دادگستری)  افزود: ایران در این عرصه در برابر 6 قدرت برتر جهان به مذاکره نشست و توانست به یک توافق نامه شایسته ای دست پیدا کند.

به نوشته ایرنا، وی بیان کرد: در داخل دلواپسانی که جز به منافع خود نمی اندیشند همواره سعی در ناموفق جلوه دادن آن دارند.

رجایی گفت: می دانیم که دولت وارث چه ویرانه ای شده بود ولی با این وجود آنها برای گفتن اینکه چه ویرانه ای تحویل گرفته اند محدودیت داشتند.

وی افزود: در خارج به هواپیمای ایرانی یک قطره سوخت داده نشد و سفرای ایران پول های خود را با چمدان جابه جا می کردند و آنهایی که تحریم را کاغذ پاره می دانستند رویکردشان آوردن افراد ناکارآمد برای تصدی امور بود.

رجایی ادامه داد: در دولت سابق، ونزوئلا با ایران ارتباط تنگاتنگ برقرار کرده بود که همه از وضعیت آنها مطلع هستیم.

وی گفت: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز در زمانی که در قید حیات بود بیان داشت دولت روحانی باید بیاید تا بتواند اهداف خود را در کشور و بویژه در حوزه جوانان پیاده کند.

رجایی ادامه داد: امروزه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید رابطه ایران با بسیاری از کشورهای مختلف بهبود یافته و هیات های مختلفی برای بستن پیمان به ایران سفر می کنند که این امر در آینده نزدیک نتیجه آن مشخص می شود.

وی گفت: در تولید و صادرات نفت، زنان کارآفرین، کاهش تورم نیز دولت کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشت.

رجایی افزود: در ارتباط با حقوق های نجومی نیز دولت در یک جریان ناخواسته قرار گرفت ولی با این وجود دکتر روحانی بخوبی آن را مدیریت کرد و ا مردم عذرخواهی شد.

وی ادامه داد: به لحاظ امنیتی در داخل قوی هستیم و از همه مهم تر فراهم کردن فضای گفت و گو است .

این فعال سیاسی گفت: در مقطع کنونی دولت و رهبری هر دو موافق کرسی های آزاد اندیشی هستند و چنانچه صدا و سیما نیز خوب فعالیت داشت مردم به رسانه های خارجی اقبالی نشان نمی دادند.

وی بیان کرد: صدا و سیما باید به گونه ای عمل کند که عملکرد آن فارغ از دسته و جناح و همچنین نماینده ای شایسته برای اقشار مختلف مردم باشد.

رجایی گفت: دولت تدبیر و امید در ادامه کارهای دشواری را در پیش دارد.

وی ادامه داد: امسال در فروردین بیش از 80 هزار توریست به کشور سفر کردند که این امر برای شکوفایی اقتصادی باید توسعه یابد.

رجایی در ارتباط با مسکن مهر نیز گفت: این از ضعف های بزرگ دولت سابق بود که صنعت ساختمان سازی را با رکورد مواجه کرد.

وی با انتقاد از پرداخت یارانه و اجرای مسکن مهر توسط دولت های نهم و دهم گفت: هم اکنون 17 تا 20 هزار واحد مسکن مهر در کشور فاقد درخواست هستند که این خود نشانگر ناکارآمدی آن است برخی از این واحدها حتی فقدان امنیتی دارند و پیوست فرهنگی لازم را ندارند.

وی در ارتباط با راه آهن شیراز-اصفهان نیز گفت: این پروژه که در دولت سابق افتتاح شد هم اکنون اثری از آن وجود ندارد ده ها میلیارد صرف این پروژه شد ولی بعدها نیز با خجالت آن را جمع آوری کردند.

 کلمات کلیدی خبر : ترامپ انتخابات96 اسرائيل