پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32034225 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51327845
کد خبر : 146942 تاریخ ثبت : 1396/2/10 14:03 نظرات تایید شده : 0

پشت پرده جنجال‎های پرسپولیس؛ از چک‎های هدایتی تا تحریک لیدرها

http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1396/2/10/695459_656.jpgخلیج فارس: پرسپولیس هرچند با فاصله زیاد قهرمان شده و آقای گلی لیگ برتر را دارد و در همه امارها بهترین تیم است اما دو هفته آخر لیگ برتر برای آنها با حاشیه های بسیار زیادی همراه بود حاشیه هایی که تعداد زیادی خبر ندارند چطور وازکجا شروع شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ نقطه آغاز درگیری ها همینطور که همه می دانند از عدم تمرین کردن بازیکنان پرسپولیس بود. آنها در اعتراض به باشگاه پرسپولیس و اسپانسر و البته وزارت ورزش تمرین نکردند و این تمرین نکردن 3 جلسه شد . همه مسائلی که در مورد عدم تمرین بازیکنان وجود داشت تسویه حساب باشگاه استقلال با بازیکنانش بود در حالی که پرسپولیسی ها مدعی بودند که مبلغ قابل توجهی طلب کارهستند.

ماجرای چک های هدایتی

مشکل بازیکنان پرسپولیس و مدیرانشان بیش از پرداخت 20 یا 30 درصد قرارداد است. یعنی انها با یکدیگر اختلاف حساب قابل توجهی دارند. باشگاه پرسپولیس مدعی است که همه بازیکنان را تا 80 و 85 درصد تسویه کرده در حالی که بازیکنان مدعی هستند که 30 درصد کمتر دریافت کرده اند. اما این اختلاف حساب برای چیست؟ ستاره های پرسپولیس امسال با چک های حسین هدایتی قرارداد امضا کرده اند. بیرانوند ، امیری ، جلال حسینی و ... همه بازیکنان قبل از امضای قرارداد از حسین هدایتی چک گرفته اند و امضا کرده اند.

به طور مثال بیرانوند پیش از امضای قرارداد 1.1 میلیاردی با پرسپولیس یک جک شخصی از حسین هدایتی گرفته که ارزش 300 میلیون داشته . این مساله البته مشکل اصلی نیست . مشکل از جایی به وجود می آید که ظاهرا حسین هدایتی چک هایش را برای پرسپولیس فاکتور کرده است.

در اصل استیل آذین به عنوان حامی پرسپولیس فاکتورهایی به باشگاه داده است که پول بازیکنان را محاسبه کرده در حالی که بازیکنان تصور می کردند پول قبل از امضای قراردادبه جیب شان خواهند رفت. حالا بیرانوند 850 میلیون تومان گرفته اما 300 میلیون اش را هدایتی داده و قرار نبوده توی حساب و کتاب هایشان باشد . به این شکل بیرانوند می گوید که 550 میلیون گرفته و 550 میلیون دیگر طلبکار است اما باشگاه این را قبول ندارد و کارشان به مشکل خورده. در مورد اکثر بازیکنان دیگر هم شرایط به همین شکل است.

سکوهای نا آرام و هدایت شده

اختلاف حساب قابل توجه پرسپولیس و بازیکنانش منجر به اعتصاب و تعطیلی تمرینات شد اما از آنجایی که تقریبا کمتر چیزی مربوط به اسپانسر می شد و نقش وزارت ورزش هم کم بود مسوولان پرسپولیس باید خودشان ماجرا را کنترل می کردند. طاهری سرپرست پرسپولیس در این مدت دیداری با کانوان هواداران قرمزها داشت. کسانی که در اصل لیدرها هستند و قسمتی شان حقوق بگیران باشگاه به حساب می آیند. جلسه سرپرست با لیدرها کار را به بازی ذوب آهن کشید.

فحاشی از روی سکوها

باران و عدم تمرین بازیکنان سبب شد که استادیوم آزادی یک هفته پس از قهرمانی پرسپولیس تقریبا خالی باشد. تماشاگران این تیم که از رفتار بازیکنان ناراحت بودند به استادیوم نیامدند همان طور که البته باران هم روی تعدادشان تاثیر گذاشته باشد. اندک هواداران حاضر در استادیوم که البته لیدرها کنترل ویژه ای رویشان داشتند بارها به بازیکنان ناسزا گفتند و آنها را بی غیرت خواندند.

قهر بازیکنان

بیرانوند یکی از بازیکنانی است که پس از بازی مصاحبه کرده که در پرسپولیس نمی ماند. البته که سایربازیکنان پرسپولیس خوب می دانند که شعارهای سکوها از کجا نشات می گیرد اما با این همه موضع هایی را در مقابل هواداران گرفتند . همگی در اینستاگرامشان یک عکس را شیر کردند و با یک پیغام به تماشاگران فهماندند که پس از قهرمانی انتظار چنین رفتاری را نداشته اند.حالا پرسپولیس در آستانه یکی از مهمترین دیدارهای سال اخیرش که باید مقابل تماشاگران خودی بازی کند با چند بحران مواجه است. بحران قهر بازیکنان با مدیریت و قهر تماشاگران با بازیکنان . بحران هایی که می تواند کار امسال پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا را به پایان برساند.
منبع:عصرایران

 

 کلمات کلیدی خبر : پرسپولیس