پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1896923 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24134640
کد خبر : 146137 تاریخ ثبت : 1396/2/4 08:10 نظرات تایید شده : 2
مسئول دبیرخانه سهام عدالت بوشهر در گفتگو با «خلیج فارس»:

مشمولان سهام عدالت شماره حساب بدهند/ فریب سودجویان نخورید

خلیج فارس: سامانه سهام عدالت در روزهای پایانی سال گذشته رونمایی شد تا مشمولین بتوانند از طریق آن، صورتحساب دریافت کرده و در صورت تمایل سرمایه خود را افزایش دهند.

خلیج فارس: سامانه سهام عدالت در روزهای پایانی سال گذشته رونمایی شد تا مشمولین بتوانند از طریق آن، صورتحساب دریافت کرده و در صورت تمایل سرمایه خود را تا سقف یک میلیون تومان برای هر یک از افراد خانوار افزایش دهند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ روند ارائه صورتحساب با گذشت یک ماه از سال 96 همچنان برای مشمولین ادامه دارد و در هفته گذشته سامانه سهام عدالت آماده دریافت شماره حساب از مشمولین شده است،

از این رو مشمولین فرصت دارند تا شهورماه شماره حساب شبای خود را در سامانه وارد کنند.

مشمولان شماره حساب اعلام کنند
سرپرست معاونت اقتصادی اداره کل اقتصاد و دارایی استان و مسئول دبیرخانه سهام عدالت در بوشهر گفت: شماره حساب از مشمولان دریافت می شود تا مستقیماً سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز گردد، لذا این مرحله با دریافت شماره شبا آغاز شده است.

سکینه خوش منش در گفتگو با «خلیج فارس» افزود: مشمولان باید وارد سامانه http://www.samanese.ir شده و شماره شبا خود را ارایه نمایند. سود سهام عدالت هم قرار است نیمه دوم سال جاری واریز شود.

خوش منش با اشاره به تصویب سهام عدالت در دولت هشتم در راستای سیاست های کلی اصل 44 و اجرای آن از دولت نهم و دهم گفت: تاکنون به دو دهک پایین جامعه دو مرحله سود پرداخت شده و این مرحله تنها برای اعلام شماره حساب مشمولین می باشد.

وی افزود: تاکنون هجده گروه بصورت قطعی در سهام عدالت ثبت نام شده و برگه های سهام گرفته اند که مجموعا بیش از 24 میلیون ایرانی می شود و در جدول زیر قابل رویت است:

سهم هر مشمول یک میلیون تومان
مسئول دبیرخانه سهام عدالت بوشهر با اشاره به اینکه سهام تخصیص یافته برای هر مشمول، یک میلیون تومان در نظر گرفته شده، اظهار داشت: افرادی که از زمان بازگشایی سامانه، ابراز تمایل کرده اند مابه التفاوت سهام را بپردازند، مالک همه سهام می شوند.

وی اعلام کرد: هر مشمول باید حتما شماره حساب خود را به سامانه اعلام کند، قرار نیست که فردی شماره حساب فرزند، پدر، مادر یا بستگان را اعلام نماید، بنابراین کد شبا باید متعلق به حسابی باشد که مربوط به خود مشمول باشد.

خوش منش خاطرنشان ساخت: در میان مشمولین سهام عدالت افراد زیر 5 سال نیز وجود دارد که قانون سود‌دهی برای این افراد نیز مستثنی نخواهد بود و قیم و ولی این مشمولین باید به صورت جداگانه برای آنها افتتاح حساب کرده و شماره شبای مستقلی را به سامانه سهام عدالت ارائه دهند.

بیش از 500 هزار بوشهری مشمول سهام عدالت

به گفته وی در استان بوشهر بیش از 500 هزار نفر برگه های سهام عدالت را دریافت کرده و جزو مشمولین قطعی محسوب می شوند. ضمن اینکه از سال 87 به بعد واگذاری سهام جدید صورت نگرفته و احتمالا ثبت نام سری جدید مشمولین سهام عدالت بعد از سامانه‌دهی گروه فعلی و پرداخت سود در نیمه دوم سال جاری صورت خواهد گرفت.

مردم مراقب سودجویان باشند
این مقام مسئول با هشدار درباره احتمال سواستفاده از سهام عدالت گفت: مردم مراقب سودجویان باشند و رسانه ها هم باید کمک کنند. همچنین دریافت 5 تا 8 هزارتومان در کافی نت ها برای سهام عدالت قانونی نیست و توصیه می شود افراد شخصا وارد اینترنت شده و نسبت به مشاهده صورتحساب و اعلام شماره حساب اقدام کنند.

وی افزود: در طول ده سال اخیر هر کس وارد سهام عدالت شده با سایرین امتیاز مساوی دارد، از این رو به شایعات و تماس تلفنی یا پیامکی مبنی بر اقدامانی برای افزایش امتیاز در سامانه سهام عدالت توجه نشود و این موارد سودجویی و کلاهبرداری است.

خوش منش گفت: توصیه می شود مردم شماره حساب و مشخصات خود را به دیگران ندهند و در صورت امکان با اینترنت شخصی وارد سامانه شده و صورتحساب شان را مشاهده و شماره حساب وارد کنند.

وی شماره تماس 33333544 077 در اداره اقتصاد و دارایی استان را برای پاسخگویی به سوالات مردم درباره سهام عدالت اعلام کرد.

 کلمات کلیدی خبر : سهام عدالت سکینه خوش منش