پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3808142 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8908800
کد خبر : 145686 تاریخ ثبت : 1396/1/31 19:27 نظرات تایید شده : 1

وعده استاندار: پتروشیمی شمال استان هفته آینده عملیاتی می‌شود

خلیج فارس: استاندار بوشهر گفت: با توجه به تامین و اجرای زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر، نخستین طرح پتروشیمی در این منطقه با مشارکت بخش خصوصی هفته آینده اجرایی و عملیاتی می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مصطفی سالاری ظهر امروز در نشست با مسئولان بانک ملی ایران  با تاکید بر رفع بروکراسی در دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها اظهار داشت: با  افزایش تفویض اختیار به مدیران دستگاه‌ها و بانک‌های عامل در استان‌ها زمینه تسریع اجرای طرح‌ها و رفع مشکلات مردم فراهم می‌شود.

وی با تاکید بر  نقش مهم افزایش تفویض اختیار  مدیران استانی بانک‌ها گفت: برای تسریع در افزایش فرایند پرداخت تسهیلات در بانک‌ها ضمن تقویت بدنه کارشناسی لازم است اختیارات مدیران بانک‌ها افزایش یابد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه این استان دارای مزیت‌های اقتصادی و صنعتی بالایی است تصریح کرد: بر اساس توانایی و ظرفیت‌های استان بوشهر طرح‌های اشتغال‌زایی اجرایی و مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرد.

سالاری، پرورش ماهی در قفس، پرورش میگو و ماهی در سواحل همراه با  ایجاد زنجیره فرآوری را از مزیت‌های سرمایه‌گذاری استان بوشهر دانست و تاکید کرد: طرح‌های گردشگری در تمامی نقاط استان بوشهر طراحی و در حال اجراء است که نقش مهمی در توسعه فضای کسب و کار دارد.

وی با اشاره به اینکه دهکده گردشگری دریایی بوشهر روند اجرایی آن تسریع یافته خاطر نشان کرد: در این راستا با مشارکت بخش خصوصی طرح‌های روبنایی در این دهکده اجرایی شده که پیش بینی اشتغال بیش از 510 شغل پایدار شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تبدیل شناورهای سنتی به فلزی یکی از برنامه‌های مهم استان بوشهر است تصریح کرد: با اجرایی شدن این طرح ضمن اینکه فعالیت شناورها و افزایش توجیه اقتصادی آنان  افزایش می‌یابد زمینه فعالیت لنج‌ها در دهکده‌های گردشگری ساحلی استان بوشهر در حوزه تفریحی فراهم می‌شود.

سالاری با بیان اینکه دهکده‌های گردشگری دریایی استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی  هستند خاطر نشان کرد: بیش از یک‌هزار هکتار از خورهای ساحلی استان بوشهر بدون موج است که زمینه و فرصت مناسبی برای اجرای طرح‌های خدماتی در عرصه گردشگری دریایی فراهم کرده است.

وی با تاکید بر تسریع زیرساخت دهکده گردشگری بندر حماد دیلم گفت: با تکمیل زیرساخت‌های این منطقه گردشگری زمینه حضور سرمایه‌گذار برای اجرای طرح‌های روبنایی در حوزه خدمات گردشگری فراهم می‌شود.

استاندار بوشهر، از طراحی دهکده گردشگری گناوه،  منطقه دل‌آرام تنگستان، و کنگان خبر داد و تصریح کرد: امسال برای توسعه زیرساخت‌های دهکده گردشگری کنگان که ظرفیت بالایی در حوزه طبیعت‌گردی، جنگل‌های حرا، مراکز تفریحی ساحلی دارد 30 میلیارد تومان تخصیص یافته است.

سالاری به اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی در استان بوشهر پرداخت و با تاکید برای اجرای این طرح در بخش‌های 25 گانه استان بوشهر خاطر نشان کرد: برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی برای هر بخش که به طور متوسط هر بخش 25 روستا تحت پوشش دارد یک مدیر کل دستگاه اجرایی به عنوان معین آن بخش تعیین شده است.

وی از صدور حکم دهیاران به عنوان مسئول پیگیری تولید و اشتغال روستایی استان بوشهر خبرداد و گفت: برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و تولیدی در روستاهای استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌های شناسایی شده، دهیاران مسئول پیگیر اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی می‌شوند که حکم آنان هفته آینده صادر و ابلاغ می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر تعیین مدیران شعب بانک‌ها به عنوان معین بخش‌های استان بوشهر تصریح کرد: برای تسریع در روند اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی روستایی مدیران شعب بانک‌های استان بوشهر به عنوان معین بخش‌های استان بوشهر تعیین می‌شوند.

سالاری با اشاره به راه‌اندازی کارخانه سیمان دشتی تاکید کرد: برای تسریع در راه‌اندازی کارخانه سیمان مند دشتی لازم است تسهیلات تصویب شده به طور کامل پرداخت شود.

وی با بیان اینکه کارخانه سیمان استان بوشهر ظرفیت مهمی برای صادرات به کشورهای مختلف دارند افزود: با راه‌‌اندازی کارخانه سیمان مند دشتی مجموع کارخانه‌های سیمان استان بوشهر به 3 کارخانه افزایش می‌یابد که ظرفیت بالایی برای صادرات محصول تولیدی خود دارند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه فعالیت کارخانه سیمان با صادرات محصولات توجیه پذیر می‌شود گفت: در این حوزه ایجاد اسکله و پایانه صادراتی مواد معدنی در دستور کار قرار دارد که برای تسریع در تکمیل این اسکله مشارکت بانک‌ها می‌طلبد.

سالاری با اشاره به مزیت مهم منطقه ویژه شمال استان بوشهر خاطر نشان کرد: با توجه به تامین و اجرای زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر،  نخستین طرح پتروشیمی در این منطقه با مشارکت بخش خصوصی هفته آینده اجرایی و عملیاتی می‌شود.