پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3795804 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8896455
کد خبر : 145668 تاریخ ثبت : 1396/1/31 12:46 نظرات تایید شده : 0

شرکت 7400دانش‎آموز بوشهری در آزمون خانه ریاضیات

خلیج فارس: مدیر خانه ریاضیات استان بوشهر گفت: آزمون کانگرو خانه ریاضیات این استان با حضور هفت هزار و 400 دانش آموز برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ طاهر یزدان پناه روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این آزمون بطور همزمان از ساعت 10 صبح امروز به مدت یک ساعت و نیم در تمام شهرستان های استان بوشهر برگزار شد.

وی بیان کرد: این آزمون ویژه دانش آموزان پایه های مختلف تحصیلی در سه مقطعه ابتدایی، متوسطه اول و دوم برگزار شده که از هر پایه یک نفر به مسابقات کشوری راه پیدا می کند.

یزدان پناه با اشاره به اعلام نتایج این آزمون در اوایل خرداد ماه گفت: نفرات برتر شهریور ماه امسال در جشنواره پایانی مسابقات کانگرو در تهران حضور پیدا می کنند.

وی ادامه داد: المپیاد هندسه ایران نیز پنجم اسفند ماه سال گذشته برای ویژه دانش آموزان مقطع های متوسطه اول و دوم استان بوشهر برگزار شد.

یزدان پناه ادامه داد: مرحله پایانی این مسابقات نیز شهریورماه در سطح بین المللی و با حضور کشورهای مختلفی در تهران برگزار می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هم اکنون خانه ریاضیات در شهرهای بوشهر، برازجان، دلوار، اهرم، خورموج، چغادک، کنگان و کاکی دایر است و سایر شهرهای متقاضی نیز می توانند برای استقرار خانه ریاضی اقدام کنند.

یزدان پناه با اشاره به تاثیرگذاری مناسب فعالیت خانه ریاضیات استان بوشهر در بین دانش آموزان این استان گفت: انتظار می رود روند افزایشی سطح کیفی ریاضی دانش آموزان که از آغاز فعالیت خانه ریاضیات در این استان آغاز شده در چند سال آتی نیز تداوم پیدا کند و شاهد درخشش آنها بویژه در آزمون کنکور باشیم.