پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3795720 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8896371
کد خبر : 145663 تاریخ ثبت : 1396/1/31 12:35 نظرات تایید شده : 0

سوءاستفاده آمریکا: تمرکز بر ایران بجای اسراییل!

خلیج فارس: "نیکی هیلی" سفیر آمریکا در سازمان ملل که ریاست دوره ای ماهانه شورای امنیت ملل متحد را بر عهده دارد، می خواهد در نشست بررسی اوضاع خاورمیانه که در آن گزارشی 3 ماهه از فعالیت ها و شهرک سازی های غیر قانونی اسراییل در اراضی اشغالی قرائت خواهد شد، موضوع بحث را از اسراییل برگردانده و متمرکز بر فعالیت های ایران در منطقه از جمله در یمن و سوریه و حمایت ایران از گروه هایی چون حزب الله لبنان کند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از عصر ایران؛ پیشتر ناراحتی خود را از رویکرد شورای امنیت در قبال اسراییل اعلام کرده و سازمان ملل را به سیاسی کاری و داشتن رویکرد ضد اسراییل متهم کرده است.

هیلی گفته بود سازمان ملل باید به جای تمرکز بر اسراییل روی ایران تمرکز کند که بنا به ادعای او کشور نخست حامی ترویسم در جهان است.

سوء استفاده آمریکا از فرصت ریاست دوره ای شورای امنیت: تمرکز بر ایران به جای اسراییل!

در نشست پنج شنبه (امروز) شورای امنیت قرار است "نیکولای ملادنوف" هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه گزارشی را از وضعیت شهرک سازی های غیر قانونی اسراییل در اراضی اشغالی قرائت کند. این نشست دومین نشست از نوع خود است که در راستای قطعنامه ژانویه گذشته شورای امنیت در محکومیت شهرک سازی های اسراییل - که دولت اوبامادر اقدامی بی سابقه آن را وتو نکرد - تشکیل می شود.

 گفتنی است شورای امنیت ملل متحد از سال 2000 به طور ماهانه گزارشی از وضعیت فلسطین را دریافت می کند و بر این اساس از سال 2010 بدین سو به طور منظم  با تمرکز بر موضوع صلح بین اسراییل و فلسطین نشست های فصلی ( 3 ماه یکبار) برگزار می کند.

دولت اوباما در واپسین روزهای استقرار در کاخ سفید با عدم وتوی قطعنامه ای که بر اساس آن شهرک سازی های غیر قانونی اسراییل محکوم شده بود اجازه داد در این نشست های فصلی به طور منظم گزارش هایی از روند شهرک سازی های غیر قانونی اسرایل در اراضی فلسطینی بررسی شود.

نیکی هیلی اما می خواهد از فرصت ریاست دوره ای شورای امنیت برای منحرف کردن نشست فصلی شورای امنیت درباره اسراییل و فلسطین استفاده کند. او امشب در نشست شورای امنیت خواهد کوشید این نشست را به جلسه محکومیت اقدامات ایران در بی ثبات سازی منطقه خاورمیانه تبدیل کند.

با وجودی که هنوز معلوم نیست خانم هیلی در نشست امروز (پنج شنبه) به نماینده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه اجازه قرائت گزارشش درباره شهرک سازی های غیرقانونی اسراییل در اراضی فلسطینی را بدهد، اما "نیکولای ملادنوف" بلغاری در مواجهه به سوال خبرگزاری بلومبرگ از دادن پاسخ خودداری کرده است.

 کلمات کلیدی خبر : نیکی هیلی آمریکا