پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/29 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 941178 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2979339
کد خبر : 145656 تاریخ ثبت : 1396/1/31 12:10 نظرات تایید شده : 0

روسیه قطعنامه علیه کره‎شمالی را وتو کرد

خلیج فارس: روسیه قطعنامه شورای امنیت درباره آزمایش موشکی اخیر کره شمالی را وتو کرد. 
 
به گزارش «خلیج فارس» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ روسیه با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درمورد آزمایش اخیر موشکی کره شمالی مخالفت کرد و با توجه به وتوی روسیه این قطعنامه تصویب نشد. 
 
این وتو درحالی اتفاق افتاد که 14 عضو دیگر شورای امنیت از جمله چین از تصویب قطعنامه حمایت کرده بودند. در این قطعنامه، کره شمالی از انجام هرگونه آزمایش موشکی در آینده نیز منع شده بود. 
  
مقامات روسیه معتقد هستند بحران برنامه هسته‌ای کره شمالی باید از طریق مذاکرات دیپلماتیک برطرف شود و استفاده از گزینه نظامی درمورد آن کاملا منتفی باشد. 
 
یک مقام دیپلماتیک که نامش فاش نشده است نسبت به وتوی روسیه ابراز شگفتی کرد و گفت: حتی چین که متحد اصلی کره شمالی به حساب می‌آید خواستار صدور قطعنامه علیه پیونگ‌یانگ بود. 
 
به دستور نخست وزیر کره جنوبی که موقتا ریاست جمهوری این کشور را نیز برعهده دارد، نیروهای ارتش این کشور سطح آمادگی نظامی خود را ارتقاء بخشیده و به سطح "واکنش فوری" در برابر تهدیدات از سوی همسایه شمالی رسانده اند. 
 
دریای زرد جداکننده چین از شبه جزیره کره است و پکن نیز با افزایش حضور نظامی در این منطقه، خود را در برابر هرگونه تهدیدی از جانب پیونگ‌یانگ به حال آماده باش درآورده است.
 


کلمات کلیدی خبر : روسیه کره‎شمالی وتو