پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 616362 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5717361
کد خبر : 145585 تاریخ ثبت : 1396/1/30 22:43 نظرات تایید شده : 0

کاهش بیماران تالاسمی در جم/ افزایش زایمان‌های طبیعی

خلیج فارس: رئیس بیمارستان توحید جم از کاهش بیماران تالاسمی در جم خبر داد و گفت: تعداد بیماران تالاسمی از ۵۰ بیمار به حدود ۳۰ بیمار کاهش یافته است.

به گزارش«خلیج فارس»؛ فرهاد باقری به خبرنگار مهر گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، هزینه انجام شده برای بیماران در بیمارستان توحید از حدود ۱۳ و نیم میلیارد تومان در سال به ۲۰ میلیارد تومان در سال رسیده که رشد ۴۹ درصدی در ارائه خدمات درمانی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت بار سنگینی را از دوش مردم و به خصوص اقشار کم درآمد جامعه برداشت تصریح کرد: نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به حوزه سلامت، اعتبار دفترچه های بیمه را بازگرداند و مردم با آسودگی بیشتر و هزینه بسیار کمتر از گذشته مسیر درمان را طی می کنند.

وی افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان توحید از نیمه اردیبهشت ماه ۹۳ در هفت بسته طرح، اجرایی شد که به دنبال آن خدمات درمانی ارائه شده به طور متوسط در همه بخش های درمانی، حدود ۳۰ درصد افزایش یافت.

باقری به راه اندازی مرکز کار درمانی و گفتار درمانی در بیمارستان توحید پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: این مرکز با هزینه سالیانه یک میلیارد تومان تاکنون به ۴۰۰ بیمار غیر شرکتی خدمات ارائه کرده است.

راه اندازی بخش دیالیز

رئیس بیمارستان توحید جم، راه اندازی بخش دیالیز را از دغدغه های خود دانست و تصریح کرد: بحمدالله با پیگیری های فرماندار جم و همراهی شرکت فجر جم در روزهای آتی عملیات اجرایی این طرح مهم آغاز می‌شود و با توجه به اجرای طرح به صورت پیش ساخته، انتظار داریم این پروژه ظرف حدود سه ماه آماده بهره برداری شود.

وی از کاهش بیماران تالاسمی در جم خبر داد و گفت: با اقدامات پیشگیرانه انجام شده در حوزه بهداشت، تعداد بیماران تالاسمی از ۵۰ بیمار به حدود ۳۰ بیمار کاهش یافته که قطعا با ارتقای فرهنگ سلامت، این رقم سیر نزولی تری خواهد داشت.

باقری به ارائه آمار مراجعان بیمارستان توحید و نسبت پذیرش بیماران شرکتی و غیر شرکتی پرداخت و افزود: طی چهار سال گذشته، حدود ۲۷۰ هزار بیمار سرپایی و اورژانس به بیمارستان مراجعه کرده که بالغ بر ۶۰ درصد پذیرش ها مربوط به مراجعان غیر شرکتی است.

وی تعداد مراجعان بخش تخصصی بیمارستان در سال های ۹۲ تا ۹۵ را حدود ۳۸۵ هزار نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد نیز بالغ بر ۶۰ درصد مراجعان، غیر شرکتی هستند.

انجام ۱۰ هزارعمل جراحی

رئیس بیمارستان توحید به انجام حدود ۱۰ هزارعمل جراحی در بیمارستان طی ۴ سال گذشته اشاره کرد و افزود: کمتر از ۲۰ درصد مراجعان این بخش از نیروهای شرکتی نفت و گاز هستند.

باقری از ارائه خدمت به حدود ۱۱۶ هزار بیمار در بخش رادیولوژی و سونوگرافی در ۴ سال اخیر خبر داد و گفت: در این بخش نیز مراجعان غیر شرکتی از شهرستان جم و سایر شهرستان های اطراف بالغ بر ۶۵ درصد کل مراجعان را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه در بخش آزمایشگاه نیز طی چهار سال گذشته بالغ بر ۶۰ درصد مراجعان غیر شرکتی بوده‌اند اظهار داشت: حدود ۱۸۷ هزار نفر در آزمایشگاه بیمارستان از خدمات این بخش برخوردار شده اند.

افزایش ۱۵ درصدی زایمان‌های طبیعی

باقری از ثبت نزدیک به ۵ هزار زایمان در بیمارستان توحید در سال ۹۲ تا ۹۵ خبر داد و افزود: کمتر از ۱۰ درصد مراجعان این بخش از نیروهای شرکتی هستند و بالغ بر ۹۰ درصد، مربوط به افراد غیر شرکتی است.

رئیس بیمارستان توحید جم به افزایش ۱۵ درصدی زایمان‌های طبیعی پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان اشاره کرد و یادآور شد: بیمارستان جم از این منظر در سطح کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

باقری ارائه خدمات مناسب به بیماران فارغ از هر نوع تقسیم‌بندی را رسالت اصلی کادر اداری و درمانی بیمارستان دانست و خاطرنشان ساخت: از هیچ تلاشی برای ارتقای کیفیت خدمات دهی به شهروندان دریغ نخواهیم کرد و امیدواریم روز به روز شاهد افزایش رضایت‌مندی مردم عزیز در حوزه درمان باشیم.