پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 870023 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5970996
کد خبر : 145472 تاریخ ثبت : 1396/1/30 10:14 نظرات تایید شده : 0

حمایت از فناوران بخش سلامت بوشهر

http://media.mehrnews.com/d/2016/11/06/4/2264431.jpg?ts=1486462047399خلیج فارس:  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ایجاد برند دانشگاهی برای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ایجاد و پیشبرد مسیر فناوری سلامت با تکیه بر علوم دریا پایه و زیست فناوری دریایی میسر است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ علیرضا رئیسی صبح چهارشنبه در نشست شورای فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: با توجه به مسیر طی شده توسط دانشگاه‎های دیگر باید دانست مراکز رشد متعلق به دانشگاه است و همه معاونت‎ها در پیشبرد آن مسئول هستند و معاونتی که از نظر سازمانی به آن نزدیک‌تر است به‌عنوان متولی پیشبرد فرآیندها محسوب شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: برای تحقق این چشم‌انداز می‎توان از نیروهای کارآمد سایر دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور و حتی خارج از کشور نیز استفاده کرد.

وی افزود: بستر این همکاری لازم است تهیه و به گونه‌ای تنظیم شود که موجب سهولت این همکاری شود. به منظور عملیاتی کردن ایده‌های خوب لازم است ارتباط با مراکز علمی تقویت شود و به‌عنوان مثال امکان تبادل استاد و دانشجو فراهم شود.

دکتر رئیسی حمایت از فناوران را از برنامه‎های اصلی دانشگاه دانست و افزود: ما با تمام توان از این حوزه حمایت خواهیم کرد.

وی گفت: باید دید ما واقع‌گرا باشد و سرمایه‎گذاری در این حوزه را پیش‎بینی کنیم. به این معنی که باید شکست‌ها را هم بپذیریم تا مسیر پیشرفت تا موفقیت را بپیماییم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: بررسی علل شکست‎ها و هزینه‎های به موفقیت نرسیده راهکاری برای پیشگیری از آن است و فناوران باید بدانند که دانشگاه در این مواقع نیز از ایشان حمایت می‎کند.

افشین استوار معاون تحقیقات و فناوری به تشریح فعالیت‎های انجام شده در زمینه فناوری در سال ۹۵ پرداخت و پس از ارائه گزارشی از برنامه عملیاتی حوزه فناوری در سال ۹۶، گفت: مرکز رشد دانشگاه آماده افتتاح است و با حضور یکی از مقامات وزارتی بزودی شروع به کار خواهد کرد.

در این جلسه اعضا شورا به بحث و بررسی وضعیت مرکز رشد و اعلام پیشنهادات خود در زمینه فناوری سلامت پرداختند.