پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4372557 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9510649
کد خبر : 145456 تاریخ ثبت : 1396/1/30 09:36 نظرات تایید شده : 0

آغاز پرداخت مطالبات گوجه‎فرنگی‎کاران بوشهر

خلیج فارس: مدیرتعاون روستایی استان بوشهر گفت: مرحله نخست پرداخت مطالبات کشاورزان گوجه فرنگی کار این استان که سال گذشته محصولات خود را با قیمت توافقی به مراکز خرید دولتی تحویل داده بودند، از روز چهارشنبه آغاز شد.

علی قنبری در گفت وگو با ایرنا افزود: در این مرحله74 میلیارد و 480میلیون ریال که معادل 31درصد از مطالبات گوجه فرنگی کاران استان بوشهر است.

وی اضافه کرد: به دنبال پیگیری انجام شده نخستین مرحله مطالبات کشاورزان طرف قرار داد که محصول خود را به مراکز خرید شهرستان مربوطه تحویل داده اند طبق لیست به حساب اعلامی آنها واریز می شود.

قنبری اظهار کرد: تاکنون اطلاعات پنج هزار و 820 محموله به میزان 60هزار و 862تن گوجه فرنگی توسط کشاورزان به مراکز خرید تحویل و در سامانه های مربوط ثبت شده است.

وی گفت: کشاورزان و تولیدکنندگانی که تاکنون مدارک و مستندات محصول تحویلی خود را به مراکز خرید ارائه نداده اند باید هرچه زودتر ضمن ارائه مدارک به مراکز خرید طرف قرار داد نسبت به تکمیل مدارک برای بهره مندی از اعتبارات تخصیصی اقدام کنند.

در سال گذشته به دلیل همزمان شدن برداشت گوجه فرنگی خارج فصل در استان بوشهر با دیگر استانها، افزایش میزات تولید با توجه به شرایط آب و هوایی مناسبت، کاهش فروش و قیمت محصول، گوجه فرنگی زیادی روی دست کشاورزان این استان ماند.

در این ارتباط با پیگیری مسئولان استان بوشهر و برای جلوگیری از زیان بیشتر کشاورزان، دولت خرید حمایتی این محصول با قیمت توافقی هر کیلوگرم سه هزار و 300 ریال و درخارج از استان چهار هزار ریال را از سوم دیماه آغاز و تا دوم اسفند ماه انجام داد که در این طرح کشاورزان حدود 70 هزار تن گوجه فرنگی به مراکز خرید دولتی تحویل دادند.

 

-->