پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/29 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 942546 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2980706
کد خبر : 145359 تاریخ ثبت : 1396/1/29 14:02 نظرات تایید شده : 0

مجوزهای سرمایه‌گذاری پرورش ماهی‎درقفس در استان صادر می‌شود

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1395/10/04/139510041002355919529354.jpgخلیج فارس: معاون فنی ونگهداری بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در راستای توسعه سرمایه‌گذاری در امور پرورش آبزیان، صدور مجوزهای پرورش ماهی در قفس در سواحل استان بوشهر صادر می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ مسعود قاسمیان ظهر امروز درجلسه کارگروه تخصصی کمیته ساماندهی و مدیریت استان بوشهر با بیان اینکه این استان  از ظرفیت بالایی در حوزه سواحل برخوردار است اظهار داشت: استان بوشهر بیشترین مرز دریایی با خلیج فارس برخوردار است که این مهم ظرفیت بالایی برای اجرای طرح‌های مختلف در عرصه سواحل و دریا فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در سواحل یکی از اولویت‌های استان بوشهر است افزود: در راستای نیل به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و تسهیل فرآیند صدور مجوز به منظور طرح‌های پرورش ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر یکی از اولویت‌های این حوزه است.

معاون فنی ونگهداری بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه طرح پرورش ماهی در قفس در سواحل استان بوشهر بررسی و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد خاطر نشان کرد:  تمامی دستگاه‌های ذیربط تسهیلات و تمهیدات لازم  برای تسهیل و کوتاه کردن پروسه اخذ مجوزهای لازم بمنظور پرورش ماهی در قفس در دستور کار خود قرار دهند .

قاسمیان با تاکید بر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در استان  بوشهر افزود: پرورش ماهی در قفس از روش‌های مدرن  آبزی پروری است که  به منظور تکثیر گونه‌های مختلف ماهیان با توجه به شرایط اقلیمی و اکوسیستمی در محیط های آبی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

وی با بیان اینکه در این طرح قفس یا سبدهای شناور در موقعیت مشخص و عمق مناسب دریا بصورت شناور قرار داده می‌شوند تصریح کرد: هم اکنون نوار ساحلی خلیج‌فارس در استان بوشهر از جمله مناطق مستعد این صنعت آبزی پروری جدید به شمار می‌آید .

معاون فنی ونگهداری بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه در سال گذشته تعداد 18 متقاضی سرمایه‌گذاری پرورش ماهی در قفس به اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر مراجعه  کرده‌اند گفت:  برنامه‌ها و طرح‌های نزدیک به 70 درصد از متقاضیان پرورش ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر در دست اقدام و بررسی صدور مجوزهای لازم قرار گرفته است.