پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 784875 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5885854
کد خبر : 145339 تاریخ ثبت : 1396/1/29 11:47 نظرات تایید شده : 15
روز سه شنبه رخ داد؛

تجمع اعتراضی اهالی گورک مقابل استانداری/ نیروی انتظامی اطلاعیه داد

خلیج فارس: یکی از معترضان گفت: ما از روستای خیش اشکن تنگستان هستیم که جزو گورکات می شود و نسبت به تخریب پارک این روستا توسطز برخی دستگاههای وابسته به دولت معترضیم.

خلیج فارس:صبح امروز شماری از اهالی روستاهای گورکات از توابع شهرستان تنگستان با تجمع مقابل استانداری بوشهر، خواستار پیگیری تخریب یکی از پارک های این منطقه شدند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ این افراد که تعدادشان حدود 100 نفر بود، با در دست داشتن پلاکاردهایی و سر دادن برخی شعارها مبنی بر «استاندار، عدالت عدالت» و «دولت اعتدال، حمایت حمایت خواستار پیگیری استانداری شدند.

یکی از معترضان در این خصوص به «خلیج فارس» گفت: ما از روستای خیش اشکن تنگستان هستیم که جزو گورکات می شود و نسبت به تخریب پارک این روستا معترضیم.

وی ادامه داد: این پارک سه سال پیش با هزینه دهیاری تکمیل و تجهیز شده و به محلی برای تفریح این روستا و مناطق گورکات مبدل شد، ولی به دلایلی که هنوز برای ما روشن نیست، بازپس گرفته و تخریب شد.

گفتنی است پس از ساعتی از این تجمع، مسئولانی از استانداری در جمع معترضان حاضر شده و خواستار حضور نمایندگان آنها در استانداری برای گفتگو شدند.

توضیح نیروی انتظامی درباره تجمع امروز
در پی تجمع صبح روز سه شنبه29 فروردین 96 تعداد کمی از افراد(حدود 30نفر) با هویت معلوم در مقابل استانداری بوشهر و نصب بنری با مضمون"حمله نیروی انتظامی تنگستان به پارک گورک خیش اشکن و تخریب اموال پارک"به اطلاع می رساند:شخصی به هویت "م، الف"در سال 94 به مرجع قضایی بخش دلوارشهرستان تنگستان مراجعه و دادخواستی مبنی بر اینکه ملک شخصی و سند دار وی توسط شورای روستای گورک خیش اشکن به پارک تبدیل شده است ، تسلیم می کند.
مرجع محترم قضایی  پس از بررسی های لازم حکم استرداد بخشی از زمین پارک به شاکی را صادر و در سه مرحله  پیگیری خواستار اجرای حکم صادره می گردد. نهایتا با هماهنگی شورای تامین شهرستان مقرر شد با حضور عوامل نیروی انتظامی برابر حکم قضایی صادره بخشی از زمین پارک طی صورتجلسه ای به شاکی برگردانده شود.
صبح روز 28 فروردین 96 با حضور ماموران نیروی انتظامی و در کمال امنیت و آرامش ابزار و وسایل بخش شمالی پارک بوسیله شاکی جمع آوری و زمین مورد اشاره طی صورتجلسه ای به وی تحویل شد.
لذا نصب این پلاکارد و طرح چنین اتهامی علیه نیروی انتظامی یک رفتار بدون بررسی و تعمق بوده و نیروی انتظامی حق خودرا جهت برخورد با عاملین تهیه و نصب این بنر از مجاری قانونی محفوظ می داند.


فرماندهی انتظامی شهرستان تنگستان

 کلمات کلیدی خبر : تجمع استانداری بوشهر