پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/29 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 760247 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2798455
کد خبر : 145145 تاریخ ثبت : 1396/1/28 10:12 نظرات تایید شده : 12

واکنش شهرداری بوشهر به حواشی پروژه چرخ‎وفلک +تصاویر

خلیج فارس: سایت اطلاع رسانی شهرداری بندر بوشهر در گزارشی اعلام کرد: چرخ و فلک، پروژه ای بزرگ برای شهری که شایسته ی بهترین هاست.آرزو و خواسته ای که سالهاست حسرتش به دل شهروندان بوشهری مانده بود و گویا کسی را یارای برآورده کردنش نبود. کودکان بوشهری هیجان چرخش های چرخ و فلک را در شهرهای دیگر تجربه می کردند و در آرزوی روزی بودند که در بندر زیبای خودشان سوار بر یکی از کابین های چرخ و فلکی بزرگ شوند، اوج بگیرند و بتوانند چون پرنده ای سبکبال تمام شهر و زیبایی مسحور کننده ی خلیج تا ابد فارس را تماشا کنند و تمام هیجانشان را بر فراز شهر خودشان فریاد بزنند.

بوشهری ها شادی کودنشان را بعد از آسفالت کوچه های خاکی اولین اولویت خود می دانستند و  بارها این خواسته ی به حق خود را به گوش مسئولین رسانده بودند.عزمی بزرگ لازم بود تا رویای شادی بخش کودکان بوشهری را برآورده کند و لبخند رضایت را بر چهره شان بنشاند. از آنجا که شهرداری بندر بوشهر عزمش را جزم کرده بود که با تمام توان در خدمت شهروندان بوشهری باشد و برای احقاق حقوق آنها لحظه ای از پا ننشیند، تصمیم به ساخت بزرگترین چرخ و فلک کشور در بوشهر گرفت.

طرح احداث بزرگترین چرخ و فلک کشور در بوشهر، مهرماه سال ۹۴ به تصویب شورای اسلامی شهر بوشهر رسید و بعد از بررسی های دقیق، قراردادی مشارکتی بین شهرداری بندر بوشهر با محمد مراد سلگی به عنوان شریک و سازنده ی دستگاه چرخ و فلک با نظارت شورای شهر منعقد گشت.

محمد مراد سلگی که رئیس انجمن شهربازی های کشور است و طراحی ، مشاوره و مجری مجموعه های فرهنگی تفریحی و شهر بازی های روباز و سالنی در سراسر کشور از جمله فعالیت های وی است، دارای گواهینامه ی استاندارد حین ساخت، نصب و راه اندازی است و تا کنون سابقه ی قابل قبولی از خود جهت نصب و راه اندازی شهربازی های استاندارد در شهرهای مختلف کشور را در کارنامه ی خود دارد.

از آنجا که این طرح برای اولین بار در کشور اجرا می شد شهرداری بندر بوشهر تمام پیشبینی های لازم را جهت هر گونه قصوری از طرف شریک و سازنده ی دستگاه در قرارداد لحاظ کرده بود تا کوچکترین حقی از شهروندان بوشهری ضایع نگردد.

بر اساس  قرارداد مذکور،مبلغ پرداختی شهرداری بوشهر بر اساس پیشرفت کار بوده که با توجه به اینکه سازنده طبق قرارداد شریک شهرداری محسوب می گردد دغدغه ی بیشتری برای انجام تعهدات و اتمام کار دارد و چنانچه تاخیر در تحویل کار از سوی شریک و سازنده صورت پذیرد جریمه برای مجری لحاظ گردیده است.

شریک و سازنده ی چرخ و فلک ۷۲ متری بوشهر در گفتگو با روابط عمومی شهرداری بوشهر با بیان اینکه از ابتدا قرار بود قطعات چرخ و فلک از کشور چین وارد شود گفت:بعد از عقد قرارداد و پیگیری های لازم مشخص شد که واردات این قطعات از کشور چین بسیار هزینه بر بوده و بار مالی مضاعفی را بر دوش شهرداری بوشهر خواهد گذاشت. بنابراین طبق هماهنگی های انجام شده با شهرداری قرار شد قطعات چرخ و فلک جهت صرفه جویی در هزینه ها در داخل کشور تولید شود.

بازدید نماینده شهرداری بوشهر از کارگاه تولید قطعات چرخ و فلک بوشهر (این بازدیدها به طور مستمر صورت می گیرد)

سلگی با تاکید بر اینکه این قرارداد مشارکتی بوده و در ازای هر روز دیرکرد مبلغی به عنوان جریمه برای وی لحاظ گردیده است افزود: اکنون قطعات چرخ و فلک بوشهر در حال تولید است که به دلیل حساسیت بالای کار از لحاظ ایمنی این کار با دقت و حوصله ی فراوانی زیرنظر متخصصین مجرب در حال انجام است که این کار زمانبر بوده و دلیل تاخیر کار نیز همین مورد اعلام گردیده است.

بازدید نماینده شهرداری بوشهر از کارگاه تولید قطعات چرخ و فلک بوشهر (این بازدیدها به طور مستمر صورت می گیرد)

وی با بیان اینکه خود رئیس انجمن شهربازی های کشور است اظهار داشت:اجرای تعهدات و تحویل به موقع پروژه یکی از اولویت های حرفه ای و اخلاقی وی است اما ایجاد بعضی مشکلات فنی و اقتصادی که در پروژه های بزرگی که برای اولین بار اجرا می گردد طبیعی به نظر می رسد، سبب گردیده که تحویل پروژه ی چرخ و فلک بوشهر را با تاخیر مواجه کرده که اکنون شرکت وی با پیگیری های مداوم شهرداری بوشهر با تمام توان در حال ساخت قطعات می باشد.

گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر می افزاید:اکنون اما بعضی از افراد مغرض که هدفی جز تخریب خدمتگذاران واقعی مردم در مجموعه ی شهرداری بوشهر ندارند، بدون اطلاع از واقعیت ماجرا و پیگیری موضوع از کانال های رسمی شهرداری بر طبل تو خالی تخریب و دروغ پردازی کوبیده و سبب تشویش اذهان عمومی گردیده اند.

شهرداری بندر بوشهر که همیشه مدافع حقوق تک تک شهروندان بوشهری بوده در پروژه ی چرخ و فلک نیز چند ماه تاخیر را بر اضافه شدن بار مالی مضاعفی بر دوش مردم بوشهر ترجیح داده و بر خود لازم می داند که با شایعه سازان برخورد قانونی کند و اجازه نمی دهد با آبرو و شخصیت حقیقی و حقوقی افراد بازی شود.

رسول مهربانی می فرماید: "باتقواترين مردم، كسى است كه در آنچه به نفع يا ضرر اوست، حق را بگويد". شایسته نیست که عده ای تنها برای پیشبرد امیال فردی و جناحی خود اخلاق و تقوا را کنار گذاشته و بدون مستندات و تنها بر اساس استدلال های شخصی خود با آبرو و حیثیت افراد بازی کنند، هر چند شهروندان فهیم بوشهری آگاه بوده و کار صادقانه را از تخریب های غرض ورزانه خوب تشخیص می دهند.

بازدید نماینده شهرداری بوشهر از کارگاه تولید قطعات چرخ و فلک بوشهر (این بازدیدها به طور مستمر صورت می گیرد)

 کلمات کلیدی خبر : شهرداری چرخ‎وفلک