پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 614729 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5715732
کد خبر : 145096 تاریخ ثبت : 1396/1/27 23:30 نظرات تایید شده : 9
تاکید رییس جمهور به نفتی‌ها:

مشاغل پارس جنوبی با اولویت مردم استان بوشهر است/ درباره 3 درصد لایحه می‌دهیم+ فیلم

خلیج فارس: وی همچنین با اشاره به اینکه اختصاص 3 درصد قرارداد و پیمان های نفتی به مناطق نفت و گاز خیز کشور برای امور عام المنفعه و محیط زیست آنها به مشکلاتی خورد تصریح کرد: بزودی در این خصوص لایحه ای جداگانه به مجلس می فرستیم.

خلیج فارس: با حضور رییس جمهور در عسلویه و افتتاح چند مگا پروژه، ضمن افزایش تولیدات پتروشیمی در منطقه، وضعیت برداشت ایران از میدان گازی پارس جنوبی با قطر برابر شد. علاوه بر آن، بهره برداری از لایه نفتی پارس جنوبی هم آغاز شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در جریان این سفر یک روزه، حسن روحانی در مراسم اصلی که پیش از ظهر در پارس جنوبی برگزار شد، طی سخنانی به نفتی ها تاکید کرد که در پروژه های خود به حقوق استان بوشهر و مناطق پیرامونی تاسیسات پارس جنوبی توجه داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به اینکه اختصاص 3 درصد قرارداد و پیمان های نفتی به مناطق نفت و گاز خیز کشور برای امور عام المنفعه و محیط زیست آنها به مشکلاتی خورد (پس از اعتراض شورای نگهبان، مجلس هم روی آن اصرار نکرد)، تصریح کرد: بزودی در این خصوص لایحه ای جداگانه به مجلس می فرستیم.

حجت الاسلام در بخش پایانی سخنانش در مراسم افتتاح فازهای پارس جنوبی با بیان اینکه باید حق و حقوق مناطق پیرامونی و استان بوشهر دیده شود؛ گفت: در سابق هر مکانی که صنعت نفت در آن مستقر می‌شد امکانات خوبی هم به محیط پیرامونی می داد، طوری که بهترین بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، بوستان‌ها،بنادر، تفریح‌گاه‌ها، اشتغال و شور و نشاط اجتماعی در این قبیل مناطق ایجاد می‌شد.

وی افزود: ضروری است اگر پیشرفتی هم توسط وزارت نفت در پارس جنوبی انجام می‌شود محصول این پیشرفت برای مردم استان بوشهر و به ویژه شهرهای کنگان، عسلویه و نخل تقی نیز وجود داشته باشد و آنها نیز از این محصول بهره‌مند شوند.

روحانی تصریح کرد: اگر قرار است شغلی در این منطقه ایجاد شود باید مردم بومی استان بوشهر و شهرهای کنگان، عسلویه و نخل تقی از آن بهره مند باشند.

وی خطاب به وزیر نفت گفت: از وزیر نفت می‌خواهم که با توجه به این که خواهان توسعه همه جانبه هستیم باید به محیط زیست و سلامت هوا، زمین و دریا توجه کنیم که این اولویت اول ما در
در حوزه عمرانی است.

روحانی بیان کرد: برای رفع مشکلات اجتماعی مردم در استان های نفت خیز مانند بوشهر 3 درصد نفت را به این استان ها اختصاص دادیم که مشکلاتی پیش آمد و در صدد این هستیم که با ارائه طرحی بتوانیم این سه درصد را به این استان ها ارائه کنیم.