پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3808248 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8908906
کد خبر : 144839 تاریخ ثبت : 1396/1/26 10:49 نظرات تایید شده : 18
شنیدنی‌های هفتگی «خلیج فارس»؛

تاییدصلاحیت 98 درصدی داوطلبان شوراها در استان/ پایان دفتر «پایانه‌های نفتی» در خارگ/ دلیل تاخیر سفر روحانی به بوشهر

گزینه ریاست ستادهای روحانی و رییسی در بوشهر، جزییات برنامه سفر روز یکشنبه روحانی به عسلویه، انتصاب یک هم استانی در دانشگاه تربیت مدرس و اعلام برائت نماینده اسبق بوشهر از احمدی نژاد برخی از شنیدنی های هفتگی «خلیج فارس» است.

خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه هیأتهای نظارت انتخابات شوراهای استان از جمعه کار جدی خود را درباره صلاحیت داوطلبان آغاز کرده اند و نهایتا 2 اردیبهشت نظر نهایی از طریق فرمانداری به ثبت نام کنندگان اعلام می شود.
 • شنیده می شود در مرحله اول بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات های اجرایی (فرمانداری ها) و براساس استعلام مراجع چهارگانه، در استان بوشهر صلاحیت 98 درصد داوطلبان شوراها تایید شده است. البته نظر نهایی در هیات نظارت شهرستان ها می باشد که نتیجه آن در 2 اردیبهشت اعلام می شود.
 • در همین خصوص یک منبع آگاه درباره وضعیت تایید صلاحیت داوطلبان شوراهای شهر در مرکز استان گفت: صلاحیت 95 درصد داوطلبان شورای شهر بوشهر در هیات اجرایی تایید گردید، در شوراهای خارگ و عالیشهر 99 درصد و شورای شهر چغادک هم 100 درصد داوطلبین تایید شده اند. گویا صلاحیت یک عضو شورای شهر بوشهر احراز نشده است.
 • با خبر شدیم برخلاف برخی وعده ها مبنی بر ماندگاری دفتر پایانه های نفتی در جزیره خارگ، تجهیز دفتر تهران نهایی شده و از ابتدای سالجاری پایان وضعیت اقماری اعلام گردیده است. از این رو از کارکنان خواسته شده در دفتر تهران حضور یایند. این شرکت از سال 85 به خارگ منتقل شده و تا حدودی در بهبود وضعیت مسئولیت های اجتماعی نفتی ها، اختصاص مالیات بر ارزش افزوده به استان و بکارگیری نیروهای بومی موثر بود.
 • سفر رییس جمهور به مرکز استان بوشهر در هفته جاری لغو شد و رییس جمهور صرفا روز یکشنبه برای افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی در عسلویه حضور خواهد یافت. خبر می رسد نواقص پروژه های افتتاحی در بوشهر، دلیل تعویق این سفر می باشد.
 • جزییات برنامه سفر روز یکشنبه رییس جمهور به پارس جنوبی برای افتتاح فازهای پارس جنوبی که در فضای مجازی منتشر گردیده است.

 • دکتر حسن دانایی‌فرد، با حکم رییس دانشگاه تربیت مدرس بعنوان سرپرست مرکز مطالعات مدیریت و توسعه فناوری این دانشگاه منصوب شد. وی متولد بردخون شهرستان دیر است.
 • شنیده شده محمدباقر سعادت برای تصدی ریاست ستاد تبلیغاتی رییس جمهور در انتخابات آتی نهایی شده است. نماینده دشتستان در مجلس در دوره قبل هم مسئولیت ستاد روحانی را برعهده داشت.
 • فرماندار کنگان با بیان اینکه کمربندی این شهرستان در محدوده  شهرستان دیر تکمیل نشده، گفت: این محور به شکل موقت به پلیس راه کنگان وصل خواهد شد. پروژه مذکور براساس وعده مسئولان استانی قرار بود پایان سال گذشته بصورت کامل بهره برداری شود.
 • سکینه الماسی، نماینده جنوب استان هم خبر داد: در حاشیه سفر رییس جمهور به عسلویه، با حضور وزیر رفاه، زایشگاه بیمارستان تامین اجتماعی عسلویه به بهره برداری می رسد.
 • حمیده ماحوزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته: در استان بیش از ۱۰۰ سایت و پایگاه خبری فعالیت می‌کند که تاکنون ۳۰ مورد آن دارای مجوز رسمی شده‌اند. به گفته وی، 44 نشریه در استان دارای مجوز رسمی هستند.
 • گفته می شود جمعه شب چند نفر با هجوم به درمانگاه ابوریحان گناوه، شیشه های آن را شکسته اند. شاهدان می گویند: این افراد که ۵ نفر بوده اند شرایط طبیعی نداشته‌اند. پلیس در حال شناسایی عاملین این اقدام می باشد.

 • ‌بوشهر در ثبت‌نام سامانه سیب (اطلاعات یکپارچه بهداشتی) پس از دانشگاههای علوم پزشکی شیراز و قم رتبه سوم کشور را کسب کرد. ایجاد پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان، مهمترین هدف این طرح است که بوشهر در میان دانشگاههای علوم‌پزشکی پیشگام، قرار گرفته واطلاعات بیش از یک میلیون هم استانی در آن جمع آوری شده است.
 • پل روستای چاهپیر تنگستان که در بارندگی اخیر تخریب شد، همچنان بلاتکلیف رها شده است. این پروژه سال 92 به بهره برداری رسیده بود! پیگیری برای دریافت پاسخ از اداره راه و شهرسازی استان بی نتیجه بود.

 • رییس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان بوشهر پیرامون کمپین های داوطلبان در فضای مجازی هشدار داد و گفت: گزارش هایی مبنی بر تشکیل این کمپین ها از طریق مراجع چهارگانه و بازرسان دریافت شده که چون تبلیغات زودهنگام می باشد، قطعا در بررسی صلاحیت داوطلبان موثر است.
 • تشکل جدید اصلاح طلبان دشتستان با عنوان «مجمع عمومی کانون اصلاح طلبان» که اواخر سال گذشته تشکیل شده، از طریق رأی گیری هیات رییسه خود را به ترتیب زیر شناخت: حاج اسدبهادری(رئیس)، نعمت اله بحرینی (قائم مقام)، کوروش مددی (نائب رئیس)، حسین روئین تن (سخنگو)، علیرضا سلطانی (دبیر)،  اکبرشاهانی (خزانه دار)، سهراب باقری (رابط مناطق)، اسماعیل دشمن زیاری (امور انتخابات)، حسن ارشدی (رابط فرهنگی)
 • از شما چه پنهان شكرالله عطارزاده (نماینده سابق بوشهر در مجلس و رییس ستاد انتخاباتی احمدی نژاد در سال 84) هم در پی ثبت نام وی برای ریاست جمهوری، از وی برائت جست. وی در بخشی از نامه اش با اشاره به اینکه نام نویسی وی خلاف توصیه رهبری بوده، نوشت: شما براي هميشه مُرديد.

 • شنیده شده هفته پیش در نزدیکی پمپ بنزین شهر کاکی، پس از برخورد خودرویی با یک زن و متواری شدن از صحنه، خودروی سنگین نیز از روی جسد گذشت. گویا فرضیه پلیس در این حادثه قتل می باشد.
 • یک منبع آگاه به «خلیج‌فارس» گفت: بدلیل مشکلات بحرانی جایگاههای سی‌ان‌جی، احتمالا در هفته جاری 6 تا 8 جایگاه در استان پلمب می‌شود تا اقدامات اصلاحی را انجام دهند.
 • در نشست هفته پیش اصولگرایان و شماری از مدیران دولت سابق در مسجد ولایت شهر بوشهر، محمدصادق هاشمی برای مسوولیت ستاد حجت الاسلام رییسی در استان تغیین شد.این مداح، بخشدار تنگستان و مدیرکل اجتماعی استانداری در دولت قبل بوده و نماینده جبهه پایداری در بوشهر است.
 • گفته می شود اظهارنظر اخیر شهردار بوشهر درباره احتمال ارائه لیست داوطلبان مورد حمایت در انتخابات شوراها، با انتقاداتی همراه گردیده است. میگلی نژاد، اخیرا درباره زمزمه هایی پیرامون اعلام حمایت از برخی کاندیداهای شورای پنجم، گفته: اگر تکلیف انقلابی و مصالح شهر ایجاب کرد، برای ارائه لیست کاندیداهای مورد نظر جدی خواهم بود و جهت اعلام نظر شخصی منعی وجود ندارد.
 • خلیل رضایی رییس دفتر شورای نگهبان در استان بوشهر گفته: حدود 500 نیروی جوان را جهت کار ناظری انتخابات جذب کردیم که 85 درصد آن ها مدرک شان از لیسانس بالاتر است.
 • شنیده شده در شرایطی که هنوز وضعیت تایید صلاحیت داوطلبان شوراها مشخص نشده، یکی از داوطلبان به توزیع پوشاک در برخی محلات خورموج اقدام کرده است.
 • قبض های جدید آب که در اختیار مشترکان قرار گرفته، در برخی شهرها نظیر خورموج بندی با عنوان «تبصره 3» دارد که گویا برای اغلب مشترکان نرخ آن بالاتر از آب بها تمام شده است. این بند در راستای توسعه و نوسازی شبکه و با مصوبه شوراها در برخی شهرهای استان اجرایی شده است.
 • دست آخر اینکه در حاشیه دو رقمی شدن نرخ بیکاری بوشهر (12 درصد) در پایان سال گذشته، در گزارش های رسمی بالاترین نرخ بیکاری در شهرستان های استان مربوط به تنگستان با 18.4 درصد بوده است.