پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21800723 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20164843
کد خبر : 143183 تاریخ ثبت : 1396/1/14 10:51 نظرات تایید شده : 1
رسول عمویی

قربانگاه ساحلی بوشهر

هفته پیش فرصتی فراهم گردید تا نگاهی بیندازم به نیمه جنوبی بزرگراه ساحلی بوشهر به دیر که از میان کوههای اطراف روستای باشی واقع در بخش ساحلی دلوار عبور کرده و خوشبختانه روند اجرایی و عملیاتی محدوده مورد نظر پیشرفت قابل ملاحظه ای در حدود 60 درصد را دارا بوده اما تابه فرجام رسیدن این پروژه جهت بهره برداری راهی بس طولانی در پیش است و بایستی ماهها انتظار کشید.

دعا کردم تا آمادگی این مسیر حیاتی برای تردد دیگر اتفاقی در این خطه روی ندهد آن هم در روزهای شلوغ نوروزی.

متاسفانه در واپسین ساعات همان روز (3 فروردین) باز هم حادثه ای در کمین و فاجعه ای در راه بود و با قربانی شدن دو جوان دیگر ازروستاهای مجاور برشمار کشته ها افزوده گردید.

گاهی اوقات برخی سخن از اقدامات جهادی به زبان می آورند، اگر مراد و منظور این عده رنگ و لعاب جناحی و باندبازی موجود یا به بیان ساده تر سیاسی نباشد و هدف یادآوری اقداماتی به سبک نیروهای جهادی اوایل انقلاب باشد که انصافا عناصری ارزشمند و انقلابی بی ادعا کارهایی عمرانی را با کمترین ابزار و امکانات انجام می دادند قطعا تاکنون ما درگیر خیلی از مشکلات و معظلات ساختاری همانند جاده و آب نبودیم.

فراموش نمی کنم گرمای تابستان سال گذشته در حالیکه مردم روستاهای جنوبی بخش ساحلی دلوار از کمبود آب آشامیدنی در رنج و عذاب بودند چگونه جناب فرماندار تنگستان و دیگر مسئولین مربوطه با آمار و ارقام قصدشان پاک کردن صورت مسئله بود و به سادگی گذشتن از چنین موضوع مهمی.

نمی دانم با چه زبانی باید به این حضرات مسئول در شهرستان و بخش گوشزد نمود که شرایط این مسیر مرگبار کاملا اورژانسی است و اقدامی جهادی جهت اتمام پروژه بزرگراه بوشهر- دیر نیاز است. یا  اوضاع و احوال مردم جنوب با فرارسیدن فصل گرما و باز نگرانی از تشنگی به واقع جدی است و بابستی تدابیری اندیشیده شود.

به هرروی آنچه ما شاهدیم مرگ جوانان است و جاده ای که برای روستاهای دلوار قربانگاه ساحلی لقب گرفته است.

 

 

 

کلمات کلیدی خبر : رسول عمویی بزرگراه بوشهر دیر
-->