پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48593979 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25828238
کد خبر : 139489 تاریخ ثبت : 1395/12/9 08:38 نظرات تایید شده : 0

اتاق اصناف در تصمیمات کلان کشاورزی دخالت داشته باشد

خلیج فارس: رییس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر گفت: برای تصمیم‌گیری در حوزه‌هایی مثل کشاورزی، لحاظ کردن نظرات کارشناسی اتاق‌های اصناف می‌تواند مفید واقع شود و پیشنهاد می شود در تصمیمات کلان کشاورزی دخالت داشته باشد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مصطفی گراشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار داشت: برگزاری نشست‌های تخصصی بین حوزه کشاورزی و اصناف می‌تواند مانع بروز برخی مشکلات اقتصادی در حوزه کشاورزی شود.

وی افزود: برای تصمیم‌گیری در حوزه‌هایی مثل کشاورزی، لحاظ کردن نظرات کارشناسی اتاق‌های اصناف می‌تواند مفید واقع شود و پیشنهاد می شود در تصمیمات کلان کشاورزی دخالت داشته باشد.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر تصریح کرد: برای جلوگیری از بروز مشکلات عدیده در بخش کشاورزی شایسته است که سهم صادرات، فرآوری و بازار داخلی محصولات کشاورزی درون استان با حضور نمایندگان بخش خصوصی مثل اتاق اصناف و اتاق بازرگانی مشخص شود.

وی بیان کرد: در شرایطی که دسترنج کشاورزان استان باید عمدتا در بازار استان عرضه شود شایسته است که برای جلوگیری از بروز هر مشکلی ظرفیت فروش و مصرف محصولات استان بر مبنای میزان کشت محصولات کشاورزی قرار بگیرد.

گراشی ضمن اشاره به ارتباط تنگاتنگ حوزه کشاورزی و اشتغال‌بخشی از بازاریان بوشهر عنوان کرد: حفظ اشتغال، حوزه میوه و تربار و ثبات قیمت‌ها در این بخش یکی از برنامه‌های اتاق اصناف مرکز است.