پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1675461 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2667797
کد خبر : 138982 تاریخ ثبت : 1395/12/4 19:28 نظرات تایید شده : 0

دیدار رییس مجلس سنای ماداگاسکار با معاون ظریف

خلیج فارس: هونوره راکوتومانانا رئیس مجلس سنای ماداگاسکار که برای شرکت در ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در راس هیئتی به تهران سفر کرده است با حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه دیدار کرد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ رییس مجلس سنای ماداگاسکار، حمایت از آرمان فلسطین را گفتمان غالب در آفریقا دانست و افزود: مردم فلسطین از اشغالگری و تجاوز رنج می‌برد و هدف نهایی همه کشورها باید کمک به ملت فلسطین در جهت نیل به استقلال باشد.
 
وی رجوع به آراء مردم فلسطین و اعمال حق تعیین سرنوشت از سوی آنان را تنها راه منطقی و دموکراتیک برای پایان دادن به مشکل فلسطین برشمرد و حمایت از مردم فلسطین را نه فقط مربوط به کشورهای اسلامی بلکه وظیفه کل جهان دانست.
 
رییس مجلس سنای ماداگاسکار که در راس هیئت بلندپایه پارلمانی، سیاسی و اقتصادی به تهران سفر کرده است در این دیدار درباره توسعه همکاری‌های دوجانبه نیز گفت‌وگو کرد.
 
جابری انصاری نیز در این دیدار ضمن تقدیر از مشارکت هیئت عالیرتبه ماداگاسکار در کنفرانس فلسطین، مسئله فلسطین را یک مسئله جهانی دانست و افزود: کشورهای آفریقا که دهه ها درد و رنج ناشی از استعمار را تحمل کرده‌اند، با رنج مردم فلسطین آشنا هستند.
 
وی با اشاره به اشغال سرزمین فلسطین توسط رژیم صهیونیستی و گسترش شهرک‌های صهیونیستی با بکارگیری تروریسم سازمان یافته و تحمیل کوچ اجباری به فلسطینیان، اظهار داشت متاسفانه بدلیل تداوم شهرک سازی، سرزمین یک ملت، در یک روند طولانی، بلعیده شده و عملا مردم فلسطین نتوانسته است با پایان دادن به اشغال به حقوق مشروع خود دست یابد.
 
معاون عربی و آفریقا وزیر امور خارجه حمایت از آرمان فلسطین را مسئولیت همه کشورها برشمرد و کنفرانس تهران را تلاشی در این مسیر عنوان کرد.
 
وی همچنین بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران نسبت به توسعه همکاری با کشورهای آفریقایی و ماداگاسکار تاکید کرد.
 


کلمات کلیدی خبر : ماداگاسکار معاون ظریف