پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 832161 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5981237
کد خبر : 138683 تاریخ ثبت : 1395/12/2 21:46 نظرات تایید شده : 2

روسیه: سلاح تهاجمی به ایران نمی‌فروشیم

خلیج فارس: معاون مدیر کمیسیون همکاری فنی - نظامی روسیه از مذاکره با عربستان سعودی برای فروش سلاح و تجهزات نظامی روسی به این کشور خبر داد و تاکید کرد که روسیه سلاح تهاجمی به ایران نخواهد فروخت.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از عصرایران؛"الکسی فرولکین" دوشنبه 2 بهمن‌ماه، طی سخنانی در "نمایشگاه بین‌المللی آیدیکس 2017 تسلیحات" که در ابوظبی امارات به این مطلب اشاره کرد.

معاون مدیر کمیسیون همکاری فنی - نظامی روسیه تصریح کرد: با توجه به تحریم‌هایی که سازمان ملل علیه ایران وضع کرده است هنوز موقع آن نرسیده که درباره فروش بالگرد، تانک، جنگنده و سایر تجهیزات نظامی به ایران سخن گفت.

وی گفت: ما در حال گفتگو با عربستان سعودی هستیم. ما برای ایجاد روابط جامع در زمینه فنی – نظامی با عربستان سعودی آمادگی داریم و انتظار داریم در این راستا نتایج مثبتی را محقق سازیم.

فرولکین درباره فروش سلاح به ایران نیز گفت: مسکو هیچ گونه سلاح تهاجمی به ایران صادر نمی‌کند.

وی درباره فروش سامانه اس 300 روسیه به ایران تاکید کرد: فروش سامانه دفاعی اس 300 به ایران انجام شده است.
 

مسکو: سلاح تهاجمی به ایران نمی‌فروشیم / مذاکره برای فروش تسلیحات به عربستان سعودی


"ولادیمیر کوجین" معاون رئیس جمهور روسیه در زمینه همکاری فنی - نظامی، ماه می 2016 در گفتگو با خبرگزاری "اینترفاکس" گفته بود که مسکو در حال مذاکره با عربستان سعودی برای فروش انواع سلاح از جمله جنگنده‌های روس به این کشور است.

"ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه، دسامبر 2015 گفته بود که مسکو در حال بررسی همکاری نظامی با عربستان سعودی است.
او گفت که سخن از یک طرح جامع به ارزش میلیاردها دلار است.