پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 699664 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5800678
کد خبر : 138115 تاریخ ثبت : 1395/11/28 22:35 نظرات تایید شده : 0

ترامپ: علیه ایران تحریم‎های تازه وضع کرده‎ایم

خلیج فارس: رئیس جمهور آمریکا در نشستی خبری ضمن معرفی گزینه جدیدش برای وزارت کار، ضمن حمله لفظی به رسانه های مخالفش در این کشور، باز هم اظهارات ضد ایرانی خودش را تکرار کرد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فارس؛ نشست خبری دونالد ترامپ برای معرفی نامزد جدید وزارت کار آغاز شد. وی «الکساندر آکاستا» را برای این سمت نامزد کرد.
 
رئیس جمهور آمریکا گفت: فقط میخواهم الکس اکاستا را برای وزارت کار معرفی کنم. او تواناییهای خوبی دارد و میتواند وزیری عالی باشد.
 
ترامپ گفت: رسانه ها به شدت ریاکار شده اند. حقیقتا سطح بی ریایی رسانه ها به حدی غیرقابل کنترل در آمده اند. من انتخاب شده ام که سیستم ورشکسته کنونی را درست کنم. البته باید بگویم برخی رسانه ها واقعا خالصانه دارند کار میکنند اما بخش اعظم آنها اینطور نیستند.
 
رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: من یک وضع در هم و برهم را به ارث برده ام هم از منظر داخلی و هم از منظر خارجی. وضعیت خارجی را ببینید وضع خاورمیانه را. وضع کره شمالی را. به شما قول میدهم به آن خواهیم پرداخت.
 
جانشین باراک اوباما با اشاره به حضور تروریستهای داعشی در عراق و سوریه، گفت که داعش را هم از دولت سابق آمریکا به ارث برده است.
 
دونالد ترامپ بار دیگر ادعاهای ضد ایرانی خود را تکرار کرد.
 
او گفت: علیه ایران که از دولت قبلی(اوباما) سوءاستفاده می‌کرد و بزرگترین حامی دولتی تروریسم است، تحریم‌های تازه‌ای وضع کردیم.
 
رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: در خارج از کشور به دنبال جنگ نیستیم، دنبال صلح هستیم. اما صلح از قدرت به دست می‌آید. در داخل هم من به دنبال امنیت هستم.
 
وی افزود: برخی از اقداماتی که من انجام می‌دهم، محبوب نیست، اما برای امنیت کشور لازم هستند.
 
ترامپ با لحنی که دلخوری او از مخالفانش در آمریکا را نشان می داد، گفت: سال‌هاست که سیاستمداران دروغ می‌گویند تا انتخاب شوند، اما من اینجا هستم تا وعده‌هایی را که داده‌ام عمل کنم.
 
رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: اقدامات قاطعانه‌ای انجام داده‌ایم تا تروریسم اسلام افراطی را خارج از کشور نگه داریم.
 
ترامپ تصریح کرد: رسانه‌ها حقیقت را نمی‌گویند، چون می‌دانند که من می‌خواهم به وعده‌هایم عمل کنم. اگر تلویزیون را نگاه کنید، تصور می‌کنید که در دولت آشفتگی برقرار است، اما واقعیت این است که دولت دارد مانند یک ماشین منظم کار می‌کند.
 
وی اعلام کرد که هفته آینده یک فرمان اجرایی جدید صادر خواهم کرد تا کشور را به نحوی فراگیر در برابر تهدیدات حفظ کنم.
 
رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت: برای ریشه‌کن کردن فساد از واشنگتن، من فرمانی برای ممنوعیت ۵ ساله لابی‌گری کارکنان کاخ سفید برای دولت‌های خارجی صادر کردم.
 
ترامپ همچنین تاکید کرد که دولت او گام‌هایی را برای لغو و جایگزین کردن طرح خدمات درمانی اوباما که یک افتضاح بود، برداشته‌ است.
 
وی در انتقاد از مواضع دولتهای پیشین آمریکا در قبال دیگر کشورها گفت که همه کشورهای دنیا به جز دو سه کشور دارند از ایالات متحده سوءاستفاده می‌کنند. چندین دهه است که اینطور است، اما دیگر اینطور نخواهد بود.
 
ترامپ ضمن رد کردن جنجالها در آمریکا بر سر روابط و مواضع او در قبال روسیه گفت که شاید این «خبرهای جعلی توسط افرادی از دولت اوباما منتشر شود».
 
او ادامه داد که اطلاعات محرمانه همین‌طور دارد از کاخ سفید درز می کند. رسانه‌ها باید از این کار شرمگین باشند و البته کسانی که این اطلاعات را درز می دهند.
 
وی به خبر اخیر روزنامه آمریکایی وابسته به دموکراتها واکنش نشان داد. ترامپ گفت که گزارش نیویورک تایمز در مورد ارتباط ستاد تبلیغاتی من با روسیه، خبر جعلی و جوک است.
 
خبرنگاری از ترامپ درباره استعفای «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی او سوال کرد.
 
او گفت: «ژنرال فلین مرد خوبی است، اما من از او خواستم استعفا دهد و او هم این کار را انجام داد. چراکه او حقیقت را به مایک پنس (معاون رئیس‌جمهور) نگفته بود».
 


کلمات کلیدی خبر : ترامپ ایران