پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 857537 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5958505
کد خبر : 138066 تاریخ ثبت : 1395/11/28 13:44 نظرات تایید شده : 0

حذف مشاور امنیت ملی ترامپ کار تیم اوباما برای حفظ برجام بود

خلیج فارس: سایت خبری "واشنگتن فری بیکن" در گزارش اختصاصی مدعی افشای پشت پرده‌ استعفای "مایکل فلین" مشاور امنیت ملی "دونالد ترامپ" شد. بر اساس این گزارش "گروه اوباما" طی یک "عملیات محرمانه" برای نجات توافق هسته‌ای با ایران باعث استعفای فلین شد.
 
به گزارش «خلیج فارس» به نقل از عصرایران؛ وب سایت "واشنگتن فری بیکن" مدعی شد بر اساس منابع مطلع در کاخ سفید و خارج از آن، استعفای مشاور امنیت ملی ترامپ از سوی آنچه "گروه اوباما" نامید، مهندسی شده است.
 
این سایت خبری آمریکایی مدعی است، مایکل فلین از برجسته‌ترین مخالفان توافق هسته‌ای با ایران بود که طرفداران اوباما برای محافظت از توافق هسته‌ای ایران تلاش کردند او حذف شود.
 
سایت آمریکایی: حذف مشاور امنیت ملی ترامپ کار تیم اوباما برای حفظ برجام بود
بر اساس این گزارش، در پی پافشاری ترامپ برای افشای اطلاعات محرمانه مربوط به توافق هسته‌ای ایران، گروهی از "طرفداران اوباما"، از جمله "بن رودز" مشاور ارشد سابق اوباما، گزارش‌های جعلی علیه فلین منتشر کردند تا تلاش کابینه ترامپ برای افشای اسرار این توافق ناکام بماند.
 
رسانه آمریکایی مدعی شد که تلاش‌های ضد ترامپ از چند ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغاز شد و تا روز برگزاری مراسم تحلیف ترامپ برای بدنام کردن مایکل فلین ادامه داشت.
 
یکی از مشاوران سابق امنیت ملی کاخ سفید در گفتگو با واشنگتن فری بیکن گفت: این وضعیت، دوره آماده شدن برای توافق با ایران را به ذهن من می‌آورد که با مشارکت همین چهره‌ها انجام شد.
 
وی افزود: آنها می‌دانستند که ایران هدف شماره یک است همانطور که به خوبی می‌دانستند توافق کوچک آنها با ایران با دور زدن قوانین محقق شده است و به همین خاطر پیش از آنکه هر یک از توافق‌های محرمانه آنها با ایران افشا شود، از شر فلین خلاص شدند.
 
ژنرال "مایکل فلین" مشاور امنیت ملی کابینه دونالد ترامپ در چهارمین هفته از آغاز به کار دولت جدید این کشور، به داشتن ارتباط پنهانی با روسیه متهم شد و در نتیجه فشارها استعفا کرد.