پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48592699 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25826970
کد خبر : 138040 تاریخ ثبت : 1395/11/28 12:08 نظرات تایید شده : 0

نگرانی از افزایش واحدهای صنفی بوشهر

خلیج فارس: معاون اتاق اصناف استان بوشهر گفت: تا دو سال آینده بیش از چهارهزار و 500 واحد صنفی به ظرفیت بازار بوشهر افزوده می شود که این روند یک تهدید برای نظام اقتصادی این شهر است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ امید سامری روز پنج شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: با افزوده شدن این شمار واحد صنفی به ظرفیت بازار، به ازای هر 18 نفر جمعیت مردم شهر یک واحد صنفی بوجود خواهد آمد که این مهم می تواند باعث ورشکستگی عمومی بازاریان بوشهر شود.

وی اظهارداشت: باتوجه به این شرایط ضروری است که تحول بازار و ایجاد رونق کسب و کار در صدر برنامه های اقتصادی مسئولان استان قرار گیرد.

معاون اتاق اصناف استان بوشهر با اشاره به ضرورت ورود جمعیت سیال به شهر بوشهر گفت: برای حفظ اشتغال بیش از 22 هزار نفری در بازار و شکوفایی اقتصاد بوشهر ضروری است مشوق های اقتصادی برای بازار مرکز این استان ارائه شود.

وی ایجاد منطقه آزاد تجاری بوشهر یا تاسیس مرکز توسعه اقتصادی بازار را برنامه های مناسب برای خروج از بن بست بازار بوشهر دانست و گفت: با توجه به نقش مرزبانی مردم بوشهر دولت می بایست بسته های مشوق اقتصادی به بازار بنادری همچون بوشهر ارائه کند.

سامری افزود: با تاسیس مرکز توسعه اقتصادی، بازار بوشهر به این مرکز درخواست واردات کالا برای عرضه در بازار این شهر ارائه کرده و بازرگانان بوشهری وظیفه تامین کالا را بر عهده خواهند گرفت.

وی گفت: لحاظ کردن معافیت های گمرکی خاص برای کالاهایی که در بازار بوشهر توسط مرکز توسعه اقتصادی وارد می شود می تواند موجب ورود جمعیت سیال به شهر بوشهر شود.

براساس آمار موجود 33 هزار واحد صنفی در استان بوشهر فعال است که از این شمار 8هزار واحد مربوط به شهر بوشهر است.