پویاسامانه

کد خبر : 137469 تاریخ ثبت : 1395/11/25 08:05 نظرات تایید شده : 0

حال و هوای قرمز و آبی در گروههای اجتماعی

خلیج فارس:  استقلال، دربی را فتح کرد و این پیروزی (سه بر دو) از بعد از ظهر یکشنبه به داغ ترین موضوع در فضای مجازی تبدیل شد و حتی در سیاسی ترین گروه ها هم درباره آن بحث شد و می شود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از عصرایران؛ استقلالی ها از این برد می گویند و می نویسند و هواداران قرمز از ادامه صدر نشینی و اختلاف 10 امتیازی و امید به قهرمانی اما هر دو  می دانند که دربی بیش از سه امتیاز هر بازی دیگر ارزش دارد. 

برخی از ذوقی ترین یا انتقادی ترین یا طعنه آمیزترین پیام های رد و بدل شده از این قرار است:

1- پر3 پولیس! این تعبیر را هواداران استقلال برای تیتر فردای روزنامه های ورزشی پیشنهاد داده اند. اما دُز آبی آن خیلی زیاد است و بعید است نشریاتی که داعیه بی طرفی دارند این گونه تیتر بزنند.

2- اشارات مکرر عادل فردوسی پور به غیبت کمال کامیابی نیا هم به عنوان توجیه جانب دارانه آقای گزارشگر تلقی شد. خاصه این که دست بردار نبود و در گفت و گوی پایان بازی با علیرضا منصوریان هم تکرار کرد.

در یکی از گروه ها از عادل فردوسی پور سؤال شد: یادتان هست در بازی پرسپولیس با تراکتور سازی که نصف تیم اصلی تبریزی نبودند و امیر قلعه نویی به ناچار سه بازیکن مصدوم را به میدان فرستاده بود، گفتید: پرسپولیس، تراکتور را در یک بازی حساب  شده بُرد؟

3- به خاطر اشارات مکرر فردوسی پور به غیبت کامیابی نیا این طعنه هم متوجه او شد: لابد وریا غفوری و آندو و دیگرانی که قرار بود بیایند و نیامدند در استقلال بودند و تنها کمال کامیابی نیا در پرسپولیس نبود.

4- درباره مهدی رحمتی و اتفاقات آخر بازی اختلاف نظر به چشم می خورد. برخی می گویند رفتارهای  او به تیم آسیب می رساند و دو آتشه ها هم یادآوری می کنندکه او کاپیتان ماست و در برد شیرین بر تیم « سد» قطر هم نقش اول را ایفا کرد و تازه به خاطر اخراج او می توانیم بگوییم « بدون دروازه بان هم بردیم»! البته این بدون دروازه بان، تنها یک دقیقه بود.

5- هواداران مغموم پرسپولیس در یک گروه هم این جمله منتسب به میشل پلاتینی را بازنشر می کردند: « تیم های بزرگ با کسب جام خوش حالی می کنند و تیم های کوچک با شکست دادن تیم های بزرگ.» در مقابل پاسخ می شنیدند: تیمی که دو ستاره قهرمانی آسیا بر سینه دارد و با یک مُشت جوان مدعیان را می برد کوچک نیست.

6- برخی هم سراغ برانکو رفته اند و نوشته اند: پرفسور! بهتر نبود وقت و انرژی خود را صرف مجادله با کی روش نمی کردید؟

7- درباره گل دوم هم بحث بالا گرفت که خطا بود یا نه و بعضی اساسا این گل را به رسمیت نمی شناسند.

8- پرسپولیسی ها پست اینستاگرامی «ای اف سی» را تبادل می کردند که استقلال نزدیک 6 سال است که دربی را نبرده بود و استقلالی ها می پرسند از آخرین قهرمانی پرسپولیس چند سال می گذرد؟

9- بعضی آمار گذاشته اند که پرسپولیس 477 پاس صحیح رد و بدل کرد و استقلال 182 پاس صحیح داشت یا پرسپولیس 43 سانتر داشت و استقلال 11سانتر و در پاسخ شنیدند:

وقتی تیمی 3 بر یک جلوست و نتیجه بازی هم حیثیتی است معلوم است که تیم مقابل بیشتر حمله می کند و نتیجه را تعداد گل ها مشخص می کند نه شمار پاس ها و سانترها و خطاها و حتی درصد مالکیت پول که در پرسپولیس 60 درصد بوده و از آن استقلال 40 درصد.

10- یک برد دیگر با سه گل هم باعث شد بنویسند: « وقتی پیکان و صنعت نفت و ماشین سازی رو سه تا زدیم گفتن فقط به ضعیفا می تونه سه تا بزنه اما سه تا زدن عادت ما شده چه پیکان چه پرسپولیس!»

11- بر سر این که خوش حال ترین مرد فوتبال کیست بحث بود؟ یکی نوشت: علیرضا منصوریان که از زیر فشار و حتی خطر برکناری خارج شد. دیگری گفت: امیر قلعه نویی که فاصله تراکتور سازی با صدر را کمتر شده می بیند و سومی یادآور شد: کارلوس کی روش که احساس می کند پرفسور تا مدتی سراغ او نخواهد آمد و رؤیای جانشینی اش را  فعلا کنار می گذارد.

12- ارجاع به صحبت های جلال چراغ پور در برنامه «شب های فوتبالی» هم کم نبود. تحلیل های او را خیلی ها دوست دارند...

 

کلمات کلیدی خبر : استقلال پیروزی فوتبال
-->