پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1353314 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23590965
کد خبر : 135058 تاریخ ثبت : 1395/11/10 09:23 نظرات تایید شده : 7
سیدمجید حسینی

پیشنهاد‌اتی برای ایمنی و تکریم بازدیدکنندگان نمایشگاه بوشهر

در ابتدا مراتب سپاس و قدردانی خود، جهت ایجاد نمایشگاه برای مردم عزیز استان را بیان می‌دارم. حال مواردی که اینجانب در شب اختتامیه نمایشگاه اخیر صنایع دستی مشاهده نمودم در دو حوزه خدمت مسئولان محترم نمایشگاه معروض می‌دارم تا شاهد ایمنی و تکریم بیشتر شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان باشیم.

الف: حوزه ایمنی


نبود پارکینگ مناسب و کافی
پارکینگ مناسب جهت بازدیدکنندگان موجود نبود، کما اینکه زمین‌های اطراف پر از نخاله شده، در حالی که می‌توان آنها را تسطیح و هموار نموده تا مردم خودروهای خود را تا فاصله حدود دو کیلومتری در کنار جاده پارک نکرده و متحمل خطراتی همچون تصادف، سرقت خودرو و... صورت نگیرد.

درب ورودی اصلی نمایشگاه
در سمت غرب نمایشگاه دربی بزرگ با یک اتاقک نگهبانی وجود دارد که متأسفانه نیمه‌باز بود و تنها فقط دو نفر می‌توانستند از آن عبور نمایند که موجب تجمع شدید مردم، ناراحتی و عصبی شدن بازدیدکنندگان شد، طوریکه حدود ده دقیقه هر نفر می‌بایست در صف بماند تا نوبت ورود یا خروجش شود که با توجه به نبود نظم و ترتیب در ورود و خروج سبب درگیری مردم با یکدیگر شده بود که خوشبختانه با دخالت بقیه مردم ختم به خیر گردید. اگر این درب به صورت کامل باز باشد، این مشکل رفع می شود.

نبود نگهبان در اتاقک درب ورودی اصلی

اگر نگهبانی در اتاقک نگهبانی کنار درب ورودی سمت غرب حضور داشت قطعاً شاهد ازدحام ، درگیری و ناراحتی مردم نمی‌شدیم. از این رو حضور تمام‌وقت نگهبان در اتاقک ورودی نمایشگاه ضروری به نظر می رسد.

نبود مسئول یا مأموری در محوطه نمایشگاه

نبود مأمور یا نگهبانی در محوطه نمایشگاه جهت اعلام شرایط اضطرار و یا خطر هم به چشم می آمد، بطوریکه من هرچه دنبال یک مسئول یا کارکنان نمایشگاه گشتم تا اعلام نمایم درب را کامل باز کنند کسی راندیدم که خوشبختانه در آخرین لحظات با مأمورین محترم نیروی انتظامی برخورد نمودم و مشکل را بیان نمودم که زحمت مرتفع نمودن آن را کشیدند.

وجود سطح زمین ناهموار در سالن‌ها

متأسفانه سطح زمین سالن‌ها خیلی ناهموار بودند به صورتی که اکثر مردم براثر برخورد با موکت‌های کف سالن که به‌صورت نیمه جمع شده بودند تلوتلو خورده و کودکان زمین می‌خوردند. درصورتی‌که کف سالن‌ها سنگ یا موزاییک فرش شوند این مشکل مرتفع می‌گردد.

ب: اشکالاتی در حوزه تکریم بازدیدکنندگان نمایشگاه

1- نبود آنتن تلفن همراه در هردو سالن فروش خصوصاً سالن گل‌فروشی که امکان تماس تلفنی برای بازدیدکنندگان وجود نداشت که انتظار می رود با رایزنی از طریق ارتباطات سیار و نصب آنتن بی تی اس در نزدیکی نمایشگاه این مشکل رفع گردد.

2- تقریباً همه دستگاه‌های کارت‌خوان فروشندگان غیرفعال بودند و سبب نارضایتی مردم می شد. پیشنهاد می شود مشاوره از شرکت ارتباطات سیار و سایر سازمان‌های مسئول در خصوص انتقال خط تلفن ثابت جهت دستگاه‌های کارت‌خوان مدنظر قرار بگیرد.

3- خراب بودن دستگاه ای تی ام هم از دیگر اشکالات بود، طوری که شهروندان در پی غیرفعال بودن کارتخوانها به سمت این دستگاه هجوم آورده ولی پول نقدی به آنها داده نشد. نظارت بانک مربوطه بر روی این دستگاه و تامین نقدینگی آن ضروریست. از طرفی با توجه به مراجعان فراوان برخی نمایشگاهها که جنبه عمومی دارد، وجود تنها یک دستگاه عابربانک (جدا ار زمان های خرابی آن) جوابگو نیست.

4- تفکیک نکردن درب ورود و خروج در سالن‌های فروش هم ازدحام مردم در مقابل درب ها و ناراحتی آنها را در پی داشت، درصورتی‌که می‌توان یک درب را فقط برای ورود و درب دیگر را برای خروج مشخص نمود و شاهد این‌گونه هرج‌ومرج  و ازدحام شدید نباشیم.

5- نبود نظارت بر قیمت و کیفیت کالاهای عرضه شده هم محسوس بود. در غرفه های مختلف اجناس یکسان با قیمت های متفاوت به چشم می آمد و در بیشتر غرفه ها از محصولات با کیفیت خبری نبود. بازرسی های تمام وقت و رسیدگی سریع تر به شکایت شهروندان می تواند در ارتقای کیفیت نمایشگاه موثر باشد.

6- نبود نمازخانه، وضوخانه و محل نگهداری و بازی کودکان هم از دیگر کمبودهای نمایشگاه می باشد که انتظار است با توجه به گذشت قریب یک دهه از آغاز به کار آن، برای تکمیل این نیازها اقداماتی صورت بگیرد.

تمام موارد بیان‌شده را بنده شاهد بوده و برایم تجربه تلخی گردیده بود و در صحبتی که با سایر بازدیدکنندگان محترم داشتم اکثراً همین مشکلات را بیان می کردند. ضمن تشکر از تلاش های مسئولان شرکت نمایشگاههای استان، انتظار می رود برای ایمنی بیشتر حاضرین و بازدیدکنندگان، و در راستای تکریم آنها شاهد اصلاح این اشکالات باشیم.