پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21633529 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19997945
کد خبر : 134005 تاریخ ثبت : 1395/11/3 11:13 نظرات تایید شده : 1

نصوری: 32 درصد شبکه آب روستایی استان فرسوده است

خلیج فارس:  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: 32 درصد از لوله های شبکه آب روستایی در این استان بوشهرفرسوده است که برای جلوگیری از پرت آب نوسازی شبکه ها اولویت این شرکت است.

به گزارش«خلیج فارس»؛ مسعود نصوری روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: اعتبار مورد نیاز نوسازی و مرمت لوله های فرسوده آب از اعتبارات متمرکز ملی صندوق توسعه در قالب 11 مجتمع آب رسانی و147 روستا انجام خواهد شد.

وی اظهارداشت: همچنین تلاش می شود از دیگر منابع نیز برای توسعه و نوسازی شبکه های آب تامین اعتبار شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر یادآورشد:باتوجه به تداوم خشکسالی و مشکلات موجود برای تامین آب شرب در این استان برنامه ریزی برای تامین بخشی از آب مصرفی مشترکین از طریق آب شیرین کن انجام شده است.

نصوری گفت: در همین راستا سرمایه گذار احداث آب شیرین کن هفت هزار و 500 متر مکعبی روستاهای نوار ساحلی تا پایان سال مشخص می شود.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی احداث آب شیرین کن 28 هزار متر مکعب سیراف با وزیر نیرو انجام شدکه آب مورد نیاز 47 روستا و شهر جم و شهرک های نفت تامین خواهد شد.

وی بااشاره به راه اندازی آب شیرین کن به مقدار پنج هزار متر مکعب در حوزه روستایی شهرستان عسلویه افزود: آب شیرین کن شرکت متانول کاوه دیر که احداث شده هم ظرفیت بسیار خوبی برای تامین آب روستاهای شهرستان دیر است که با شرکت یادشده در حال رایزنی هستیم .

نصوری گفت: در حال حاضر 80درصد منابع آب روستایی استان بوشهراز استان های همجوار تامین می شود و مابقی نیز از منابع داخلی است .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهریادآورشد: مصارف غیر مجاز، هدر رفت آب و فقدان مدیریت مصرف از مشکلات و معضلات پیش روی تامین آب در استان است که با برنامه ریزی و مدیریت صحیح می توان بحران آب را مدیریت کرد.

 

کلمات کلیدی خبر : دیر روستا بحران آب
-->