پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3883399 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8984035
کد خبر : 132696 تاریخ ثبت : 1395/10/23 12:22 نظرات تایید شده : 3
امام جمعه جم:

تا مرا دید از قنات‌های جم پرسید/ خندید و گفت نمی‌شود دهان مردم را بست

خلیج فارس: وی با انتقاد از صداوسیما بیان کرد: این روزها در تلویزیون و در شبکه های مختلف در خصوص بزرگی شخصیت هاشمی رفسنجانی مشاهده می شود ولی متاسفانه بعد از فوت وی همه افسوس می خورند که چرا در زمان حیاتش قدر او را ندانستیم...

http://www.avajam.ir/images/7365ganji21.jpgخلیج فارس: امام جمعه جم گفت: انقلاب اسلامی ایران اگر دو ستون داشته باشد یک ستون آن هاشمی است که لحظه ای دست از مبارزه و خدمت به انقلاب و نظام برنداشت.

به گزارش «خلیج فارس»؛ حجت الاسلام محمد گنجی در مراسم بزرگ داشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در حسینیه امام سجاد جم افزود: دشمنان اسلام از بدو پیروزی انقلاب اسلامی مرحوم هاشمی را شناختند و کمر همت برای تخریب این شخصیت انقلابی برداشتند و بعضا در داخل نیز برخی افراد با آنها همراهی کردند.

وی با انتقاد از صدا و سیما بیان کرد: این روزها در تلویزیون و در شبکه های مختلف سیما در خصوص بزرگی شخصیت هاشمی رفسنجانی و نقش پر رنگ و مهم وی در پیروزی انقلاب، هشت سال دفاع مقدس، مدیریت و اداره کشور و... مشاهده می شود ولی متاسفانه بعد از فوت وی همه افسوس می خورند که چرا این شخصیت بزرگ را از دست دادیم و در زمان حیاتش علاوه بر اینکه قدر او را ندانستیم از بزرگی و تلاش های وی برای انقلاب و نظام چیزی نگفتیم.

گزیده سخنان امام جمعه جم به نقل از ایرنا می خوانید:

  • (با بیان خاطره ای از دیدار با آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال گذشته) به محض اینکه گفتم من از شهرستان جم آمده ام گفت؛ «وضعیت آب جم چطور است؟ وضعیت قنات ها و کشاورزی چطور است؟» و از پالایشگاه فجر جم پرسید و من از هوش و حافظه ایشان تعجب کردم.
  • در این دیدار از آیت الله در رابطه التهاباتی که در جامعه وجود داشت پرسیدم و بیان کردم که به نظر می آید که نظرات شما قدری با رهبری زاویه پیدا کرده و من می خواهم عرض کنم که من بعد از مقام معظم رهبری به جنابعالی ارادت خاصی دارم و دوست دارم شما خودتان را به رهبری نزدیک کنید تا فرصتی برای دشمنان نباشد، ایشان خندیدند و در جواب دادند: «من به ایشان نزدیک هستم و نشست هایی با هم داریم؛ اما زبان مردم را که نمی شود بست، نگران نباشید.»
  • بعد از تشییع پیکر امام خمینی به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، تنها آیت الله هاشمی بود که مردم برای وداع با او این چنین در صحنه حضور یافتند و از خدمتگذاری صادق تجلیل کردند.
  • آن زمان که دفاع از انقلاب و امام جرم بود، هاشمی از امام و انقلابیون دفاع کرد و هر قدر که او را شکنجه کردند ذره ای از هدف خود کوتاه نیامد چنانکه در سخت ترین زمان ها از خانواده انقلابیونی که به زندان طاغوت افتاده بودند حمایت می کرد و آن را وظیفه خود می دانست.
  • در اوج قدرت نقش موثری در پذیرفتن قطعنامه ایفا کردند و بزرگترین خدمت را به نظام اسلامی انجام داد هرچند دشمنان وی دست به تخریب او زدند و گفتند جام زهر را هاشمی به امام داد و مرگ سید احمد خمینی را به هاشمی نسبت دادند اما متانت و بزرگی هاشمی باعث نمی شد که به دشمنانش جواب دهد.
  • برخی افراد سودجو صحبت های رهبری را تعریف کردند و سعی داشتند تا بین آیت الله هاشمی و مقام معظم رهبری فاصله ایجاد کنند اما دشمنان باید بدانند که هاشمی شخصی بود که بیشترین نقش را بعد از رحلت امام خمینی در تعیین رهبری حضرت آیت الله خامنه ای ایفا کردند و سکان کشتی انقلاب را به دست فردی با بصیرت دادند و تا نفس داشتند از رهبری حمایت کردند و خود را عاشق ایشان می دانستند.