پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1620833 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2613219
کد خبر : 132672 تاریخ ثبت : 1395/10/23 11:33 نظرات تایید شده : 1

امام‎جمعه دیر: سالیان اخیر در حق هاشمی بی‎انصافی شد

دیرخلیج فارس: مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی با حضور گسترده مردم ولایت مدار شهرستان دیر در مصلی نماز جمعه برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ امام جمعه دیر صبح پنجشنبه در این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت یار دیرین امام و رهبری حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره)، گفت: نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در همه برهه‌های نظام، نقشی پر رنگ، حساس و تعیین کننده بود.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی نمونه کم نظیری از مبارزان دوران ستم شاهی بود، افزود: شخصیت‌های مهمی چون آیت الله هاشمی که به عنوان نمایندگان و شاگردان امام خمینی بودند در زمان تبعید حضرت امام، با ایثارگری و فداکاری‌های خود از مرگ سرخ تا شهادت تا پای جان ایسادند و  برای حفظ این نظام نقش آفرینی کردند.

وی اظهار داشت: تلاش، مبارزه، تثبیت و حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران، مدیریت بحران‌ها و مدیریت جنگ توسط آیت الله هاشمی به عنوان یکی از بازوان امام و رهبری، از مهم‌ترین فعالیت‌های این مرد بزرگ است که برای همیشه به عنوان نقطه عطفی در تاریخ انقلاب ماندگار خواهد ماند.

امام جمعه دیر با بیان اینکه در سال‌های اخیر اهانت‌ها و بی‌انصافی‌هایی به شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی صورت گرفت، گفت: امتیاز بزرگ مرحوم هاشمی رفسنجانی این بود که در کنار تمام خدمات و مجاهدت‌ها، تبعیت از رهبری را در نظر داشت و سربازی و تبعیت از ولی امر مسلمین را رها نکرد.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی اظهار داشت: تجلیل و گرامی داشت شخصیت‌هایی که در پیروزی، حفظ، پیشبرد، پیشرفت و الگوسازی نظام اسلامی تاثیر گذار بوده‌اند وظیفه همگانی است و این حضور با شکوه مردم در مراسم تشیع آیت الله هاشمی تقویت‌کننده ارکان نظام اسلامی خواهد بود.

اقشار مختلف مردم با قرائت فاتحه و تلاوت آیات قران کریم و ذکر مصیبت در ارتحال عالم مجاهد و مبارز، یار صادق انقلاب اسلامی، مرید امام راحل و یاور صدیق رهبر معظم انقلاب به سوگواری نشستند.