پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/09/05 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3674442 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 17625207
کد خبر : 132669 تاریخ ثبت : 1395/10/23 11:29 نظرات تایید شده : 0

جریمه فولکس واگن به اتهام تقلب

خلیج فارس: شرکت فولکس واگن در مقابل سه اتهام اعمال مجرمانه در آمریکا اقرار به گناه کرده و گفته است جریمه ای به ارزش ۴.۳ میلیارد دلار خواهد پرداخت.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایران؛ این اتهامات به تقلب در تست های میزان آلودگی خودروهای این شرکت مربوط می شود.

لورتا لینچ وزیر دادگستری آمریکا گفت فولکس واگن برای سرپوش گذاشتن بر اقداماتش ابتدا آنها را تکذیب کرد و بعد در مورد آنها دروغ گفت.

او افزود که این یکی از بزرگترین جریمه ها در ارتباط با آلودگی هواست که اعمال می شود.

شش مدیر فولکس واگن به اتهام ایفای نقش در آن تقلب تحت پیگرد هستند.

ماتیاس مولر مدیرکل فولکس واگن گفت که شرکت آلمانی "عمیقا به خاطر اقداماتش متاسف" است.

هانس دیتر پوتچ رئیس هیات نظارتی فولکس واگن هم گفت: "ما دیگر آن شرکت ۱۶ ماه پیش نیستیم."

وزارت دادگستری گفت فولکس واگن نقشه ای طولانی برای فروش حدود ۵۹۰ هزار وسیله نقلیه دیزلی در آمریکا داشت که مجهز به ابزاری برای فریب دادن تست آلودگی بودند.

فولکس واگن برای سه سال زیر نظر یک ناظر مستقل خواهد بود. این شرکت پذیرفته با تحقیقات وزارت دادگستری برای محاکمه شش مدیری که گفته می شود در این طرح مشارکت داشته اند همکاری کند.
 

ماتیاس مولر مدیر این شرکت گفت فولکس عمیقا از رفتارش متاسف است

فولکس واگن قبلا با پرداخت ۱۵ میلیارد دلار غرامت برای حل و فصل دعاوی با مقام های زیست محیطی و صاحبان اتومبیل ها در آمریکا به توافق رسیده بود.

وزارت دادگستری آمریکا ژانویه سال پیش این شرکت را تحت پیگرد قانونی قرار داد.

در سپتامبر سال ۲۰۱۵ و در پی تحقیقاتی توسط مسئولان آمریکایی بود که فولکس واگن به نصب نرم‌افزار فریب تست آلودگی در ۱۱ میلیون خودرویش در سراسر جهان اذعان کرد.

این رسوایی باعث افت فروش اتومبیل های فولکس در جهان شد.

دولت آمریکا می گفت که فولکس واگن با فروختن خودروهایی متفاوت از آنچه اصلا برای عرضه آنها در بازار از سازمان حفاظت محیط زیست مجوز گرفته بود، قوانین هوای پاکیزه آمریکا را نقض کرده است.

سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا می گوید که فولکس واگن بسیاری از اتومبیل هایش را به دستگاهی مجهز کرد که قادر به تشخیص تست آلودگی بود و موتور را طوری تنظیم می کرد که از میزان تصاعد اکسید نیتروژن بکاهد.

 

برچسب ها: فولکس واگن ، تقلبکلمات کلیدی خبر : فولکس واگن جریمه تقلب